Wyszukiwarka gier w Overwatch. Poradnik, jak sobie z nią poradzić

Szybki poradnik wideo.

Patch 1.8 do Overwatch pojawił się wczoraj na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Pełną listę zmian aktualizacji znajdziecie na oficjalnej stronie Blizzarda, a my skupimy się teraz na jednej z ważniejszych nowości – wyszukiwarce gier.

Jak tłumaczy deweloper, wyszukiwarka gier to rozszerzenie Gry dowolnej Overwatch, która umożliwia wam tworzenie własnych meczów, zmianę zasad i udostępnianie waszych projektów szerszej grupie graczy. Zapewnia ona również waszym znajomym narzędzia, dzięki którym będą mogli znaleźć wasze gry i w nich uczestniczyć.

Szczegóły zostały pokazane na oficjalnym filmiku oraz stronie Overwatch. Oto one:

Jak to działa?

Tworzenie gry do wyszukiwarki gier jest łatwe. Po wejściu do Salonu gier i kliknięciu przycisku Stwórz mecz, w menu Ustawienia pojawi się szereg modyfikowalnych opcji. Możecie między innymi ustawić, by rakiety Fary latały szybciej, albo by Przewrót Bojowy u McCree nie posiadał czasu odnowienia. Jeśli chcecie stworzyć rotację map opartych tylko na Ilios albo usunąć któregoś bohatera z rozgrywki, jak najbardziej możecie to uczynić.

Możecie również użyć jednego z domyślnych ustawień, z których część wykorzystywaliśmy już w oficjalnych Rozróbach Overwatch. Wprowadzimy również mapy Zdobądź flagę, zawierające wszystkie punkty kontroli z Ilios, Wieży Lijang, Nepalu i Oazy, dzięki którym gracze otrzymają do wyboru dziewięć dodatkowych map.

GameBrowserBlog-CreateGame_OW_Embedded_JP.gif

Kiedy już uznacie, że jesteście zadowoleni ze swoich ustawień i będziecie gotowi do rozpoczęcia meczu, musicie zdefiniować uprawnienia. Możecie ograniczyć liczbę graczy, którzy mogą dołączyć do waszej gry, wybierając opcję Tylko znajomi lub Tylko zaproszeni. Jeśli jednak chcecie naprawdę przetestować swoje nowe dzieło, ustawcie swój serwer jako publiczny i pozwólcie, by każdy mógł dołączyć do gry.

Jeśli jesteście w nastroju na odrobinę szaleństwa, po prostu wybierzcie opcję Znajdź mecz w menu Salonu gier. Tam wyświetlona zostanie lista gier stworzonych przez graczy, która nie podlega żadnym zasadom dobierania graczy. Możecie przejrzeć tę listę, wyszukać konkretne słowo kluczowe, wpisując je w polu wyszukiwania lub odfiltrować mecze na podstawie trybu, mapy lub bohatera. Gdy znajdziecie już grę, która was zainteresuje, wybierzcie ją i rozpocznijcie zabawę.

GameBrowserBlog-FindGame_OW_Embedded_JP.gif

Jednocześnie Blizzard zaznacza, że stale pracuje nad nowymi funkcjami i opcjami do wprowadzenia w kolejnych wersjach wyszukiwarki gier, zatem to dopiero początek zabawy.

Źródło: playoverwatch.com, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.