Nowa wyprzedaż Steam spodoba się fanom egzotyki. The Nightmarket Festival 2022 rozpoczęty

Wyprzedaż Steam ruszyła. Tym razem z mocnym akcentem egzotycznym
Newsy PC

Wystartowała nowa wyprzedaż Steam. The Nightmarket Festival 2022 skupia się na promowaniu gier z rejonu Azji Południowo-Wschodniej i zacieraniu kulturowych barier.

Każdy gracz lubi promocje, a Steam doskonale o tym wie. Valve ponownie zorganizowało nie lada gratkę dla fanów oszczędzania i tym razem firma postawiła na mocny akcent „egzotyczny”. Skupiono się bowiem na twórcach z rejonu Azji Południowo-Wschodniej.

Nowa wyprzedaż Steam

Na całym świecie znajdziemy miliony entuzjastów gier wideo pochodzących z Azji. Zazwyczaj jednak mówi się o nich w kontekście Japonii albo Korei lub Chin. Bardzo często inne kraje są pomijane i jest to dość niesprawiedliwe. W końcu przy mniejszym budżecie liczy się kreatywność, a tej nie brakuje wśród indie deweloperów. Dlatego Steam zabiera nas na „Nocny Market” do takich krajów jak Wietnam, Malezja, Singapur, Tajlandia czy Filipiny.

Nightmarket Festival 2022 to pierwsze w historii wydarzenie Steam skupiające się na grach z regionu SEA, organizowane przez Taipei Game Developers Forum przy wsparciu SIGONO INC. Jego celem jest promowanie gier wideo wyprodukowanych w Azji Południowo-Wschodniej, przełamywanie barier kulturowych i zwiększanie świadomości na temat sceny gier w regionie. Przedstawiamy niesamowite gry z lokalnym akcentem, tak jak kultura nocnego targu, którą można tu powszechnie zobaczyć – wypełnione kreatywnością, różnorodnością i świetną zabawą.

– czytamy w ogłoszeniu startu wyprzedaży

Będę szczery – nie kojarzę chyba żadnej promowanej gry na stronie eventu. Nie oznacza to, że nie będę chciał się z nimi chętnie zapoznać. Być może niespodziewanie znajdę kolejną perełkę? Jeśli również jesteście ciekawi, co takiego można znaleźć na wyprzedaży Steam – odsyłam tutaj.

Przypominam, iż równocześnie z tym wydarzeniem, odbywa się również Survival Fest. Więcej informacji znajdziecie w tym miejscu. Obydwie wyprzedaże trwają do 8 sierpnia, do godziny 19:00 czasu polskiego.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie