Wymagania sprzętowe No Man’s Sky. Tytuł zajmie bardzo mało miejsca na dysku twardym

Wymagania sprzętowe No Man’s Sky. Tytuł zajmie bardzo mało miejsca na dysku twardym
Newsy PC PS4

Przynajmniej ściągnie się ekspresowo.

Studio Hello Games informowało pod koniec zeszłego tygodnia, że ich symulator kosmiczny No Man’s Sky osiągnął złoty status, więc nic nie zagraża dacie premiery tytułu. Ta została zaplanowana na europejskim rynku na 10 sierpnia i jak możecie zobaczyć na Steam, minimalne wymagania sprzętowe naprawdę nie są wysokie (publikujemy je poniżej).

No Man’s Sky ma wymagać od naszych blaszaków procesora Intel Core i3, 8 GB pamięci RAM oraz karty graficznej na poziomie nVidia GTX 480. Co ciekawe, gra zawierająca w sobie całą galaktykę ma zająć po instalacji jedynie 10 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym. Sam plik będzie jeszcze mniejszy. Jak informuje deweloper na Twitterze, No Man’s Sky to jedynie 6 GB danych zapisanych na płycie i pewnie tyle samo będziemy mieli do pobrania ze Steam. Większość ze wspomnianych 6 GB zostanie poświęconych na pliki audio.

Mały rozmiar wielkiej gry jest możliwy do uzyskania m.in. dzięki temu, że jej świat będzie generowany proceduralnie, zatem nie trzeba ładować do pliku wielu gotowych rozwiązań, lecz przede wszystkim podstawowy kod.

Hello Games wyjawiło dodatkowo, że trwają już prace nad pierwsza aktualizacją No Man’s Sky. Prawdopodobnie nie będzie to premierowy patch, tylko update wydany w późniejszym terminie po premierze gry.

Na koniec przypominamy, że No Man’s Sky zawita nie tylko na PC, lecz również na konsoli PlayStation 4.

Wymagania sprzętowe No Man’s Sky (minimalne):

    • System operacyjny: Windows 7
    • Procesor: Intel Core i3
    • Pamięć: 8 GB RAM
    • Karta graficzna: nVidia GTX 480
    • Miejsce na dysku: 10 GB dostępnej przestrzeni
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie