Wyciekły nowe informacje o Wiedźminie 3. Mapa świata, ekran startowy, mechanika gry…

Nie możemy doczekać się premiery tytułu.

Jeden z użytkowników forum NeoGAF (macfoshizzle) twierdzi, że uczestniczył w trzygodzinnym pokazie Wiedźmina 3, podczas którego mógł przyjrzeć się kilku aspektom gry oraz porozmawiać z deweloperami. Inny użytkownik tego samego forum (ugoo18) potwierdził wydarzenie, na którym udało mu się nawet zrobić zdjęcie. Widzimy na nim ekran startowy z wersji gry na Xboksa One. Fotkę możecie zobaczyć poniżej (kliknijcie, aby powiększyć).


Co wynika z przekazanej relacji obu szczęśliwców? Macfoshizzle twierdzi, że podczas rozmowy deweloperzy potwierdzili, iż pracują obecnie nad ostatnimi szlifami gry, usuwając drobne błędy. Jak pamiętacie, to powód przesunięcia gry z lutego na maj.

Podczas prezentacji CD Projekt RED pokazał trzy pierwsze godziny z rozgrywki Wiedźmin 3: Dziki Gon. Zaczynamy od tutoriala, ucząc się sterowania. Samouczek został wpleciony umiejętnie w fabułę. – Stroje, architektura, dialogi oraz same postacie szybko wciągają w ten niesamowity świat – pisze macfoshizzle.

Wiedzmin-3-Dziki-GonWedług niego walka jest jeszcze płynniejsza niż kiedykolwiek, bardziej intuicyjna i przyjemniejsza, lecz nie oznacza to, że łatwiejsza niż w poprzednich częściach. – Mechanika jazdy konnej jest niesamowita i bardzo podobna do Red Dead Redemption. Podobało mi się to, że można po prostu trzymać “A” i wtedy rumak sam kieruje się w wyznaczonym kierunku – tłumaczy macfoshizzle.

Gracz zachwyca się również dystansem rysowania obiektów. Według jego relacji zasięg widzenia jest po prostu ogromny. – Będziecie zaskoczeni – twierdzi. Podobne wrażenie robi wielkość mapy świata. Macfoshizzle wyznał, że kiedy ją zobaczył, od razu przestał wątpić w słowa, że na grę przeznaczymy nawet 200 godzin. Przypominamy, że według wcześniejszych słów CD Projekt RED główny wątek fabularny ma nam zająć 50 godzin, a szybkie przebiegnięcie wszystkich lokacji wraz z zaliczeniem misji pobocznych około 100 godzin.

Ugoo18 dodał od siebie – oprócz podzielenia się zdjęciem – że grę zaczynamy w stroju, który widzieliśmy na większości materiałów promocyjnych. – Lecz widziałem testy z innymi strojami. Z tego, co powiedział deweloper, w trzeciej części będzie o wiele więcej przebrań niż w poprzednich odsłonach. Odnosząc się do systemu walki ugoo18 również zaznaczył, że jest płynniejsza i bardziej żwawa.

Jak sądzicie, doniesienia użytkowników z NeoGAF nie są ściemą? Opisany pokaz jak najbardziej prawdopodobny, a sam CD Projekt RED donosił ostatnio, że jeszcze w tym tygodniu szykuje dla nas coś wyjątkowego. Czyżby chodziło m.in. o materiały ze wspomnianego spotkania w zamkniętym gronie? Kto wie, co zobaczymy na dniach.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

123 Shares
Share122
+11
Tweet