Sypią się bany. “Ostatnio ukaraliśmy po raz pierwszy 2891 kont”

Wargaming nie popuszcza osobom, które przekraczają wyznaczoną przez dewelopera linię.

Popularna gra z czołgami World of Tanks przyciąga do siebie również nieco graczy, którzy mają za nic zasady fair play. Natknęliście się już na takie osoby?

Wargaming przypomina, że stara się zwalczać oszustów: Wciąż nakładamy kary na graczy przyłapanych na użyciu zakazanych modyfikacji dających przewagę w grze. Ostatnio ukaraliśmy po raz pierwszy 2891 kont, a 898 osób kolejny raz przyłapanych na oszustwie zostało całkowicie wykluczonych z gry.

Deweloper podkreśla przy tym, że w przyszłości nadal będzie monitorować statystyki bitew, aby zredukować liczbę oszustw i budować zdrowe środowisko gry.

Jeśli dopiero co zabieracie się za World of Tanks i nie znacie zasad, które należy przestrzegać, koniecznie zajrzyjcie pod ten link. To może uratować Wasze konto przed banem.

Obligacje i walka na własny rachunek, czyli nadchodzące zmiany w World of Tanks

Twórcy gry zapowiedzieli niedawno kolejny update, podbijający tanki do wersji 9.19. Póki co, poznaliśmy część z nowych, nadchodzących funkcji. Pełna lista zostanie opublikowana tuż przed wydaniem patcha. Aktualizacja 9.19 powinna pojawić się za około półtora miesiąca. Co na pewno w niej znajdziemy? Najważniejszym elementem łatki będą niewątpliwie…

Bitwy rankingowe

To tryb 15 na 15 dostępny tylko dla pojazdów X poziomu. Wygrywa w nim drużyna, która pierwsza wyeliminuje wszystkich przeciwników lub zajmie ich bazę. Wargaming zaznacza, że w zasadzie scenariusz jest taki sam jak w bitwach losowych, lecz tu kończy się podobieństwo, ponieważ główny nacisk bitew rankingowych to wyniki osobiste.

Waszym głównym celem jest wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, aby piąć się w górę rankingu, zdobywając po drodze stopnie i nagrody. W przeciwieństwie do bitew losowych, Wasze osiągnięcia zależą tylko od Was, a nie od wyników drużyny. Im więcej osiągniecie w bitwie, tym wyższy będzie Wasz stopień na specjalnej drabince bitew losowych – czytamy na oficjalnej witrynie World of Tanks.

Podchodząc do kolejnych bitew zawsze będziemy walczyć z innymi graczami o podobnym miejscu w rankingu. Bitwy rankingowe będą rozgrywane sezonami, a po każdym z nich otrzymamy pewną ilość całkiem nowej waluty w grze – obligacji, których nie można kupić za kredyty ani za złoto. Za obligacje możecie kupić nowe materiały eksploatacyjne i rezerwy osobiste, które znacznie zwiększą umiejętności Waszych załóg i parametry Waszych pojazdów. Im wyższe miejsce zajmiecie w klasyfikacji sezonu, tym więcej obligacji otrzymacie.

Ulepszenia interfejsu

Począwszy od wersji 9.19, będziecie mieli dostęp do pełnej rozpiski misji, wydarzeń i promocji w sklepie premium:

  • Zakładka „Operacje strategiczne” informuje Was o wszystkich misjach bojowych dostępnych dla pojazdów, które macie w garażu.
  • Zakładka „Operacje taktyczne” zawiera pełną listę aktualnych promocji, wydarzeń i misji (misje etapowe będą wyświetlane w jednym bloku, aby ułatwić nawigację).
  • Jeśli chcecie na bieżąco śledzić aktualne wydarzenia i operacje (maratony itp.), to nowa, trzecia zakładka będzie zawierała wszelkie dotyczące ich informacje.
Patch 9.19 do World of Tanks
Patch 9.19 do World of Tanks

Nowa zakładka „Promocje” w oknie sklepu poda Wam informacje o wszelkich ofertach specjalnych i zniżkach aktualnie dostępnych w grze. Możecie tam przeglądać zakładki z różnymi ofertami.

Patch 9.19 do World of Tanks
Patch 9.19 do World of Tanks

Jak podkreślają deweloperzy, wszystkie te zmiany mają na celu ułatwienie i usprawnienie nawigacji w grze.

Źródło: worldoftanks.eu, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.