Przylądek Nadziei

Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Wirtualna rzeczywistość w Przylądku Nadziei dzięki inicjatywie polskich graczy

Gracze naprawdę się spisali i uzbierali ponad 73 tys. złotych.

Dzisiaj w Klinice Przylądek Nadziei nastąpiło oficjalne przekazanie zestawu do wirtualnej rzeczywistości (komputer wraz z odpowiednimi aplikacjami oraz gogle VR), który został podarowany jako zwieńczenie akcji charytatywnej polskich graczy odbywającej się w połowie grudnia.

Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz. Jak się okazuje ta prosta prawda życiowa jest nieobca również współczesnej młodzieży. Przez tydzień gracze z ekipy TEAM NVIDIA POLSKA i ich goście podczas internetowych streamów namawiali do przekazywania pieniędzy na konto fundacji, a najdłuższa, bo aż 36-godzinna transmisja miała miejsce podczas weekendu 10-12 grudnia i zakończyła się zebraniem ponad 73 tysięcy złotych na rzecz fundacji.

Często szpital staje się dla tych pacjentów drugim domem na wiele miesięcy. Aby nieco oderwać ich od szarej codzienności, został im również przekazany zestaw do wirtualnej rzeczywistości wraz z komputerem do jego obsługi.

Jestem szczęśliwa, że spotkaliśmy na naszej drodze pana Piotra a organizatorom wraz z graczami z TEAM NVIDIA POLSKA udało się przeprowadzić tę akcję. To wspaniałe, że istnieje świat takich młodych ludzi, graczy, którzy angażują się w akcje przynoszące tyle dobra. W naszej fundacji również bardzo doceniamy, że pojawiło się tylu nowych, młodych darczyńców i każda złotówka jest ważna – mówi Prezes Fundacji Agnieszka Aleksandrowicz. – Sam sprzęt cieszy nas, ale w szczególności naszych podopiecznych – to tak, jakby kawałek innego, lepszego świata zawitał do Przylądka Nadziei. Dla dzieci, które tu przebywają, to szansa na doświadczenie takiego świata chociaż na chwilę. Z całą pewnością ma to znaczenie terapeutyczne – dodaje.

Akcję wspierał Piotr Łój z fundacji Virtual Dream, inicjatywy non-profit zajmującej się tworzeniem materiałów VR, która zobowiązała się dostarczyć małym pacjentom odpowiednie dla nich treści.

Źródło: Materiał organizatora

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%