Windows 11.
0 komentarzy

Koniec zabawy z testowaniem Windows 11 na słabszym sprzęcie. Microsoft zamyka okna

Testerzy Windows 11 mogą się niemiło zaskoczyć. Ci ze słabszymi komputerami są „odcinani” od sprawdzania nowych funkcji systemu.

Wiele osób zapisanych do Insider Program, który umożliwia wcześniejsze testowanie nadchodzących aktualizacji, w tym również nowego systemu, otrzymuje komunikaty od Microsoftu. Wynika z nich, że jeśli dany komputer nie spełnia minimalnych wymagań dla Windows 11, a bierze udział w testach OS, zostaje z nich wykluczony. 

Dodatkowo wyświetla się informacja, aby ponownie zainstalować Win 10, by brać udział w programie. Nie ma co się dziwić, gdyż Microsoft wielokrotnie wspominał o losie, jaki spotka słabszy sprzęt. Najnowszy system operacyjny od Zielonych ma swoją premierę zaplanowaną na 5 października bieżącego roku.

Co ciekawe, PC Gamer doniósł, że użytkownicy mający procesory Intela starsze niż 8 generacja lub Ryzeny z serii 2000 nie będą w stanie uruchomić Windowsa 11. Oczywiście pozostali posiadacze obecnego systemu operacyjnego i kompatybilnych urządzeń, dostaną opcjonalną oraz darmową aktualizację, aby przejść na Windows 11. Jak zapewniają twórcy, obecny OS będą wspierać do października 2025 roku.

Wymagania sprzętowe do Windows 11:

  • Procesor: 1 GHz lub szybszy, co najmniej z 2 rdzeniami, zgodny procesor 64-bitowy lub procesor zgodny ze standardem System on a Chip (SoC)
  • Pamięć RAM: 4GB
  • Miejsce na dysku: 64 GB lub więcej
  • Oprogramowanie układowe: UEFI z obsługą bezpiecznego rozruchu
  • Moduł TPM: Mikroukład Trusted Platform Module (TPM) w wersji 2.0
  • Karta graficzna: Zgodna z biblioteką DirectX 12 lub nowszą ze sterownikiem WDDM 2.0
  • Połączenie z Internetem i konta Microsoft: Do ukończenia konfiguracji urządzenia z systemem Windows 11 Home przy pierwszym użyciu wymagane są połączenie z Internetem oraz konto Microsoft.

Przypominam, że wciąż nie ma oficjalnego stanowiska producenta. A Wy co o tym myślicie?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się