Jak popularny wśród graczy jest Windows 11? Wyniki raczej nie zaskakują

Windows 11 nie jest pierwszym wyborem użytkowników Steama
Newsy PC

Z badań przeprowadzonych w ramach czerwcowej Steam Hardware Survey wynika, że z Windows 11 korzysta zaledwie nieco ponad 20% użytkowników platformy od Valve.

21,23% – taki jest dokładny udział procentowy systemu Windows 11 wśród klientów Steam. Oznacza to, że liczba korzystających z najnowszej wersji systemu od Microsoftu wzrosła o 1,64% w stosunku do poprzedniego miesiąca. Łącznie z systemów Windows korzysta aż 96,37% graczy; w macOS są wyposażone urządzenia 2,45% użytkowników, zaś Linuksa używa zaledwie 1,18% badanych.

Najwięcej, bo aż 71,26% graczy, korzysta z 64-bitowej wersji systemu Windows 10. Choć to jego następcę reklamowano jako „najlepszy system dla graczy”, większość użytkowników pozostaje przy pozbawionej irytujących błędów poprzedniej wersji. Kolejne aktualizacje eliminowały wprawdzie poszczególne problemy; mimo wszystko wielu graczy ma już trudność z zaufaniem najnowszemu „dziecku” Microsoftu. Zapewne ten trend utrzyma się jeszcze długo; o ile aktualizacja do „jedenastki” nie będzie obowiązkowa, znaczna część osób prawdopodobnie pozostanie przy wcześniejszym systemie.

Steam Hardware Survey to regularnie przeprowadzana ankieta dotycząca sprzętu, z jakiego korzystają użytkownicy platformy. Platforma Valve anonimowo bada nie tylko system zainstalowany na komputerze, ale także producenta karty graficznej, procesora, liczbę rdzeni czy pojemność pamięci RAM. Uczestnictwo w ankiecie jest dobrowolne – każdy z chętnych użytkowników zobowiązuje się do podania prawdziwych danych. Valve następnie korzysta z nich, aby móc poszerzać swoją ofertę oraz inwestować w nowe rozwiązania technologiczne.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie