Darmowa aktualizacja do Windows 11 już dostępna. To rzekomo najlepszy system dla gier

Logo Windows 11
PC

Microsoft zapowiadał nową wersję swojego flagowego systemu od dawna. Windows 11 jest dostępny do pobrania już od teraz. Firma obiecuje, że oprogramowanie powstało z myślą o grach.

Windows 11 oferować ma szereg nowości dla posiadaczy „pecetów”. Wśród nich są też funkcje właściwe dla choćby Xbox Series X|S. Czyżby gigant z Redmond w końcu należycie zadbał o wsparcie dla nowych gier?

Windows 11 nie dość, że (ponoć) lepszy, to jeszcze za darmo

Microsoft wrzucił na swoją stronę prawdziwą bombę – możliwość pobierania najnowszego systemu operacyjnego zupełnie za darmo. Posiadacze „dziesiątki” mogą aktualizować swoje oprogramowanie w zasadzie od ręki. Oprócz tego pliki instalacyjne możemy wrzucić na pendrive. Istnieje możliwość pobrania pliku ISO. Wszystko znajdziemy pod tym adresem.

MS obiecuje, że zadbał o graczy. Nie wiemy jeszcze, jak faktycznie stabilność nowego systemu wypada w grach, ale „okienko” dostało zupełnie nowe funkcje, które do tej pory posiadała m.in. nowa generacja Xbox’ów.

Określany mianem „najlepszego systemu dla gier” Windows 11 wspiera DirectX 12 Ultimate, technologię DirectStorage i Auto HDR. Z czasem możemy liczyć na uruchamianie aplikacji i gier powstałych na Androida.

Auto HDR to, jak sama nazwa wskazuje, automatyczny HDR. Dzięki niemu każda gra stworzona w technologii DirectX 12 uzyska głębszy kontrast, bardziej rzeczywiste barwy i ogólnie poprawi się jej wygląd.

DirectStorage pozwala na przyspieszenie wczytywania danych i ich przetwarzania na poziomie relacji dysk twardy – karta graficzna. Dzięki temu nawet najbardziej bogate i złożone światy w grach powinny wczytywać się znacznie szybciej. Oczywiście do działania wymagany jest dysk SSD.

Koniecznie dajcie znać, jak podoba Wam się nowy system od Microsoftu!

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie