Otwierasz folder w Windows 11, a tam reklama. Microsoft tłumaczy się pomyłką

Windows 11 - folder - stock photo
PC

Microsoft właśnie *ekhem* przypadkiem *ekhem* sprawił, że kolejne osoby być może nie będą chciały przejść na system Windows 11. Dlaczego? Niektórym użytkownikom po aktualizacji systemu zaczęły wyświetlać się reklamy w… przeglądarce folderów.

W sieci można natknąć na liczne przypadki osób, które natrafiły w „jedenastce” na kolejne pole, gdzie mogą się wyświetlać reklamy. Jednym z takich użytkowników jest podcaster Florian Beaubois, który podzielił się swoim raczej nieszczęśliwym znaleziskiem w sieci przy pomocy poniższego tweeta.

Jak się okazuje, reklamy nie miały się ukazać zwykłym użytkownikom Windowsa 11. Głos w sprawie zabrał Brandon LeBlanc, starszy menedżer ds. programów w Windows.

Był to eksperymentalny baner, który nie był przeznaczony do zewnętrznej publikacji i został wyłączony.

– mówi Brandon LeBlanc, starszy menedżer ds. programów w systemie Windows, w wypowiedzi dla The Verge

Trzeba przyznać, że pojawienie się reklam w W11 w jeszcze jednym miejscu, szczególnie tak powszechnym jak eksplorator folderów, mogłoby poważnie rozwścieczyć użytkowników. Dobrze w takim razie, że prędko się tego pozbyto. Mam jednak jedno wielkie pytanie. Po co coś takiego w ogóle testować, skoro koniec końców nie miało trafić to do zwykłych użytkowników? Niestety, odpowiedzi brak.

Co sądzicie o Windows 11? Jesteście w stanie polecić przesiadkę na nowszą wersję „okienek”? Co Wam się najbardziej rzuciło w oczy względem „dziesiątki”? Zachęcam do dyskusji poniżej – sekcja komentarzy jest Wasza.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie