Nowa aktualizacja do Windows 11 może wreszcie poprawić działanie gier i całego systemu

Logo Windows 11
PC

Microsoft nie zdobył serc graczy dzięki Windows 11. Sytuacja może wkrótce się zmienić, gdyż aktualizacja KB5008353 naprawia poważny problem.

Początki bywają trudne, o czym doskonale zdaje sobie sprawę Microsoft.

Windows 11 z aktualizacją KB5008353 

Najnowsze wcielenie nieśmiertelnego „okienka” okazało się dość średnim systemem dla graczy. Klasyczne problemy „wieku dziecięcego” powodowały gorszą optymalizację nie tylko w grach, ale także ogółem w całym systemie. Microsoft najwyraźniej postanowił się zreflektować, gdyż udostępnił opcjonalną łatkę o numerze KB5008353.

Zgodnie z informacjami Windows Latest, nowy patch faktycznie poprawia działanie systemu. Źródłem problemów okazały się niepotrzebne procesy uruchamiane w trakcie zapisywania lub odczytywania danych z HDD bądź SSD. Zmiany powinny być dostrzegalne już w samej czynności załączania się systemu – ten ma podnosić się znacznie szybciej, nie tylko na SSD. Oczywiście zaadresowano też rozwiązania do innych problemów, choć z perspektywy graczy to właśnie błąd z dyskami wydaje się kluczowy.

Wspomniana tu łatka była już wcześniej dostępna dla użytkowników, ale tylko będących członkami Windows Insider. Teraz, po ośmiu miesiącach, każdy może ją pobrać i, zgodnie z doniesieniami o jej zbawiennym działaniu, skłaniamy do tego.

Aktualizację pobierzemy ręcznie z katalogu Windowsa. Wystarczy udać się pod ten link. Być może rozwiązanie tak istotnych problemów przełoży się na większą popularność Win11. Wielu graczy nie chciało w końcu porzucać „dziesiątki” na dość niepewną „jedenastkę”.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie