Logo Windows 11

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Wymagania Windows 11 mogą być niższe. Sprawdź, czy się załapiesz

Microsoft poinformował, że będzie testował Windows 11 na komputerach ze starszymi układami procesorów. Dzięki temu nowa wersja systemu mogłaby trafić do jeszcze szerszego grona odbiorców.

Według obecnie udostępnionych, oficjalnych wymagań Windows 11 powinniśmy uzbroić się w sprzęt z minimum procesorem Intel Core 8. generacji lub AMD Ryzen 2. W związku z tym dla wielu użytkowników przejście na ten system będzie zmuszało także do zmiany sprzętu. Jak informuje DSOGaming, na szczęście Microsoft jest tego świadomy, a jednak firmie zależy na tym, aby W11 trafiło do jak największej grupy osób.

Jesteśmy pewni, że urządzenia działające na procesorach Intel 8. generacji i AMD Zen 2, a także Qualcomm 7 i 8 Series spełnią nasze zasady dotyczące bezpieczeństwa i niezawodności oraz minimalnych wymagań systemowych dla Windows 11. W miarę udostępniania programu Windows Insiders i współpracy z producentami OEM będziemy testować urządzenia z procesorami Intel 7. generacji i AMD Zen 1, które mogą spełniać nasze zasady. Jesteśmy zobowiązani do dzielenia się z wami aktualizacjami na temat wyników naszych testów w czasie, a także udostępniania dodatkowych blogów technicznych.

– poinformował Microsoft na swoim blogu

Bardzo się cieszę, że gigant z Redmond zmierza w tym kierunku. Zapowiada się na to, że przy dobrych wiatrach posiadacze nieco starszych CPU będą mogli również nacieszyć się kolejną wersją okienek. Sam osobiście liczę, że Microsoft zwiększy jeszcze pulę obsługiwanych procesorów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się