Prace nad „koreańskim Wiedźminem” ruszają pełną parą. Twórcy pokazują nowe grafiki

Newsy PC PS5 Xbox Series

Krafton, znane przede wszystkim jako wydawca PUBG, pracuje nad nową grą RPG. To projekt ambitnie określany jako „Wiedźmin z Korei”, który wszedł w pełną fazę prac.

Krafton zaczęło szukać kolejnych ludzi do prac nad projektem roboczo nazwanym „Windless”. Wydawca zapowiedział grę już jakiś czas temu i z miejsca przykuła ona uwagę także polskich graczy. W końcu sama firma określiła projekt jako „Wiedźmina z Korei”. Szykuje się więc epickie RPG oparte na popularnej w jednym kraju serii książek, które może pomóc wynieść IP na poziom międzynarodowy.

Na ten moment wciąż nie wiadomo, kto dokładnie pracuje nad projektem. W końcu Krafton ma pod sobą wielu różnych deweloperów: Unknown Worlds, Bluehole Studio czy Striking Distance i jeszcze więcej. Na pocieszenie dostaliśmy jednak kolejne grafiki koncepcyjne. Te wyglądają bardzo klimatycznie i faktycznie zwiastują nam egzotyczne RPG. Dość powiedzieć, że jednym z obrazków jest… człowieko-kurczak.

Firma zatrudnia kolejnych pracowników i ogłasza, że prace ruszyły z kopyta. To niestety jedyne nowe szczegóły. Na ten moment wciąż nie wiemy, jak bardzo projekt Windless będzie podobny do naszego rodzimego Wiedźmina. Spodziewamy się jednak, że chodzi tu nie tyle o samą rozgrywkę, ile oparcie tytułu na popularnej książce i wielkie aspiracje. Krafton uważa w końcu, że marka ma szansę zaistnieć na całym świecie.

Za szkice odpowiada Ian McCaig, artysta znany m.in. z udziału w tworzeniu tak popularnych marek, jak Harry Potter, The Avengers czy Star Wars. Przypomnijmy, że gra oparta jest na książce Lee Yeongdo zatytułowanej „The Bird That Drinks Tears”. Powieść początkowo pojawiła się na jednym z koreańskich forów internetowych, aby potem stać się popularna. Ostatecznie trafiła do księgarni, gdzie zdobyła wielkie uznanie czytelników. Kiedy „Wiedźmin z Korei” może się ukazać? No cóż – na ten moment lepiej zdecydowanie uzbroić się w cierpliwość.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie