Powstaje “Wiedźmin z Korei” od twórców PUBG. Nie, nie żartujemy

Wiedźmin z Korei - The Bird That Drinks Tears
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Powstaje “Wiedźmin z Korei”. A przynajmniej tak o swojej nowej grze RPG bazującej na koreańskiej powieści fantasy mówią twórcy PUBG.

Jak donosi insider PlayerIGN, firma Krafton pracuje nad nową grą. Będzie to produkcja RPG, która jest osadzona w świecie dark fantasy. Gra ma bazować na książce The Bird That Drinks Tears autorstwa Lee Teongdo. Co więcej, Krafton chce przenieść markę poza gry. Mówi się o adaptacjach filmowych i komiksach.

Porównanie do Wiedźmina od CD Projektu nie jest wymysłem informatora. Krafton poinformowało wprost, że projekt w mniemaniu studia jest “koreańskim Wiedźminem”. Zapewne chodzi o bazowanie na twórczości znanego pisarza fantasy oraz chęć przeniesienia gry wideo (oraz książkowego pierwowzoru) do innych mediów. Mówiąc wprost – twórcy PUBG chcą osiągnąć podobny sukces ze swoją marką. Oczywiście na tym inspiracje Wiedźminem się kończą.

Udostępniono też pierwsze materiały z gry. Grafiki koncepcyjne pokazują, że faktycznie mamy tu do czynienia z tytułem w świecie dark fantasy. Zaprezentowano również fragment mapy i szkice jednego potwora oraz wybranych lokacji.

Niestety, na tym konkrety się kończą. Nie pokazano rozgrywki czy nawet zwiastuna. Niemniej pierwsze informacje o grze brzmią bardzo interesująco i jestem ciekaw, co z tego wyniknie. Kto wie, może zapowiedź nie jest odległa?

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie