Wiedźmin nie tylko w nowej grze. Oto kolejny dowód na moc polskiej marki

Wiedźmin nie tylko w nowej grze. Oto kolejny dowód na moc polskiej marki
Newsy PS4 XOne

Wiedźmin Geralt to prawdopodobnie postać rozpoznawana przez zdecydowaną większość graczy na całym świecie. Któż nie słyszał o Białym Wilku, nawet jeśli osobiście nie sięgnął po grę od RED-ów? Bandai Namco wie, jaka moc drzemie w Wiedźminie i stara się to wykorzystać.

Producenci Soulcalibur VI nie tylko umieścili w nadchodzącej bijatyce Wiedźmina Geralta jako jedną z dodatkowych, gościnnych postaci, lecz dali mu miejsce również na globalnej okładce gry. Biały Wilk pojawi się na grafice pudełkowej wersji tytułu zaraz obok Mitsurugiego. Wszystko możecie zobaczyć w poniższej galerii.

Świadczy to tylko o jednym – Wiedźmin jest tak popularną marką, że po prostu wypada się nim pochwalić na okładce, by przyciągnąć graczy do Soulcalibur VI i tym samym zwiększyć sprzedaż gry.

10 premier na obecny tydzień. Remaster Assassin’s Creed to dopiero początek!

Jednocześnie przypominamy, że to nie pierwszy przypadek, kiedy to gościnna postać gości na okładkach serii Soulcalibur. Kilka lat temu widzieliśmy Linka na okładce Soulcalibur II wersji na konsolę GameCube, Spawn ozdabiał edycję dla Xbox, a Heihachi (z serii Tekken) zaszczycił swoją obecnością wersję na PlayStation 2.

Podobnie, gdy Soulcalibur IV zadebiutował na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, te okładki zawierały odpowiednio Yodę i Darth Vadera z Gwiezdnych wojen.

Wiedźmin w Soulcalibur VI. Informacje i trailer


Geralt z Rivii dołącza do grona wojowników gry Soulcalibur VI. Geralt to zabójca potworów — wiedźmin elitarnej Szkoły Wilka. Posiada nadludzką siłę i refleks, niezrównane umiejętności walki na miecze i sprawność w posługiwaniu się magią bojową oraz eliksirami. Gracze będą mogli wykorzystać te umiejętności, by przechylić szalę zwycięstwa w najnowszej odsłonie serii Soulcalibur.

Poza postacią Geralta, w ręce graczy trafi także inspirowana Wiedźminem arena — twierdza Kaer Morhen. W trakcie pojedynków wojownikom towarzyszyć będzie “Hunt or be Hunted” — kompozycja ze ścieżki dźwiękowej gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

– Obecność ikonicznych postaci z innych uniwersów to jedna z rzeczy, które od zawsze wyróżniały Soulcalibur. Fanów Wiedźmina z pewnością ucieszy fakt, że tym razem wśród grywalnych postaci pojawi się Geralt – powiedział Marcin Momot, Community Lead studia CD Projekt RED. – Wspólnie z Bandai Namco pracowaliśmy, aby postać Geralta — jego model, animacje, broń — a także obecność wiedźmina w świecie Soulcalibur, były wierne oryginałowi. Jako fan obu serii jestem przekonany, że efekt końcowy spodoba się graczom – dodaje Momot.

– To dla nas niezwykły zaszczyt móc gościć Geralta w Soulcalibur VI – powiedział Motohiro Okubo, producent gry. – Wiedźmin jest postacią niezwykle silną, barwną, która zawsze dąży do celu. Idealnie pasuje do grona wojowników i wojowniczek naszej gry. Bliska współpraca ze studiem CD Projekt RED pozwoliła nam wiernie przenieść charakter, wygląd i styl walki Geralta do świata Soulcalibur, o czym już wkrótce będą mogli się przekonać gracze na całym świecie.

Premiera gry Soulcalibur VI na konsolę PlayStation 4, Xbox One oraz PC na platformie Steam odbędzie się w tym roku. Postać Geralta z Rivii oraz arena Kaer Morhen będą dostępne za darmo i obecne na płycie z grą.

Wiedźmin w Soulcalibur VI – trailer:

Źródło: CD Projekt RED

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie