Wiedźmin 4 i 5. Kolejne sezony serialu od Netfliksa w produkcji

Wiedźmin od Netflix odrzuca fanów. Tragiczna oglądalność 3. sezonu
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi Seriale Uniwersum

Serial Wiedźmin od Netfliksa nie zwalnia tempa. Scenarzyści ruszyli do prac nad 4 i 5 sezonem produkcji. Nie liczcie na szybką premierę.

Fani Wiedźmina – szczególnie tego od Netfliksa – nie będą się nudzić. Trzeci sezon się tworzy, a 4 i 5 rozpoczynają produkcję scenariuszową. Jakby tego było mało, w grudniu zadebiutuje spin-off Rodowód Krwi. No i nie zapominajmy też o nowych grach z serii. CD Projekt RED aktualnie skupia się na rozwijaniu zupełnie nowej trylogii.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis Redanian Intelligence, scenarzystom Netfliksa skończyło się wolne od Wiedźmina. Ruszyły właśnie prace nad scenariuszami 4 i 5 sezonu. Obydwa zostały wcześniej potwierdzone przez korporację, ale teraz mamy pewność, że faktycznie powstaną. Pierwsze litery na kartach scenariuszy powstały rzekomo już w październiku, choć oznacza to także, że na szybką premierę nie ma co liczyć.

Aktualnie trzeci sezon znajduje się w postprodukcji. Patrząc na poprzednie terminarze Wiedźmina od Netfliksa, możemy spodziewać się, że aktorzy ponownie trafią na plan w okolicach lata 2023 roku. W przypadku scenariusza trzeciego sezony, do prac zaangażowano ponoć te same osoby, co wcześniej. Jako autorów można więc spodziewać się Lauren Hissrich, Mike’a Ostrowskiego, Tanię Lotia, Haily Hall, Rae Benjamina, Clare Higgins, Javiera Grillo-Marxuach, Matthew D’Ambrosio oraz Troy’a Dangerfield.

Serial Wiedźmin od Netflix jest jednak ostatnio ofiarą kontrowersji. Jeden z byłych scenarzystów otwarcie powiedział, że część autorów scenariusza nie lubiła, a wręcz otwarcie naśmiewała się z oryginalnego dzieła Sapkowskiego. Nie wiemy jednak, o kogo dokładnie może chodzić i ciężko stwierdzić, czy te same osoby pracują nad 3. oraz kolejnymi sezonami produkcji.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie