Wiedźmin 2 od Netflix – twórcy ogłaszają termin wznowienia zdjęć

Netflix ujawnia termin rozpoczęcia prac nad Wiedźminem po przerwie wywołanej pandemią. Serialowa ekipa ma spotkać się na planie 17 sierpnia.

Prace nad drugą odsłoną przygód Białego Wilka ruszyły na początku 2020, jednak ze względu na pandemię (i chorobę jednego z aktorów) zdjęcia zostały wstrzymane. Teraz Netflix oficjalnie ogłasza datę wznowienia prac. Zespół ruszy na plan filmowy jeszcze tego lata, a konkretnie 17 sierpnia.

Pierwsza część serialu zadebiutowała w grudniu 2019 i spodobała się przede wszystkim widzom, a trochę mniej krytykom. Netflix twierdzi, że ze wszystkich seriali jego autorstwa Wiedźmin był najchętniej oglądany.

Jednym z poważniejszych zarzutów, jaki mieli recenzenci w stosunku do debiutanckiej odsłony cyklu, była chaotyczność fabuły i przeskoki czasowe w historiach głównych bohaterów. Lauren Hissrich ostatnio ogłosiła, że w drugim sezonie twórcy zrezygnują z takiego rozwiązania.

Zdaniem producentki, w pierwszym sezonie odważne eksperymenty z chronologią były potrzebne, by widzowie mogli dokładnie poznać każdego z trzech bohaterów. Teraz, gdy kojarzymy postacie i ich historie, nie ma już takiej potrzeby – wszystkie wydarzenia w spotkają się więc w czasie i będą biegły paralelnie.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: