Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Wiedźmin 2 od Netflix – twórcy ogłaszają termin wznowienia zdjęć

Netflix ujawnia termin rozpoczęcia prac nad Wiedźminem po przerwie wywołanej pandemią. Serialowa ekipa ma spotkać się na planie 17 sierpnia.

Prace nad drugą odsłoną przygód Białego Wilka ruszyły na początku 2020, jednak ze względu na pandemię (i chorobę jednego z aktorów) zdjęcia zostały wstrzymane. Teraz Netflix oficjalnie ogłasza datę wznowienia prac. Zespół ruszy na plan filmowy jeszcze tego lata, a konkretnie 17 sierpnia.

Pierwsza część serialu zadebiutowała w grudniu 2019 i spodobała się przede wszystkim widzom, a trochę mniej krytykom. Netflix twierdzi, że ze wszystkich seriali jego autorstwa Wiedźmin był najchętniej oglądany.

Jednym z poważniejszych zarzutów, jaki mieli recenzenci w stosunku do debiutanckiej odsłony cyklu, była chaotyczność fabuły i przeskoki czasowe w historiach głównych bohaterów. Lauren Hissrich ostatnio ogłosiła, że w drugim sezonie twórcy zrezygnują z takiego rozwiązania.

Zdaniem producentki, w pierwszym sezonie odważne eksperymenty z chronologią były potrzebne, by widzowie mogli dokładnie poznać każdego z trzech bohaterów. Teraz, gdy kojarzymy postacie i ich historie, nie ma już takiej potrzeby – wszystkie wydarzenia w spotkają się więc w czasie i będą biegły paralelnie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się