Wiedźmin Netflix Yennefer

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Wiedźmin 2 od Netflix będzie pozbawiony przeskoków czasowych

Jednym z poważniejszych zarzutów wobec pierwszego sezonu Wiedźmina była chaotyczna chronologia linii fabularnej. Producentka serialu Lauren Hissrich zapowiedziała właśnie, że w drugiej części tego nie uświadczymy.

Rzeczą, która denerwowała widzów w pierwszym sezonie serii o Białym Wilku od Netfliksa, były przeskoki czasowe w historiach głównych bohaterów. Lauren Hissrich ostatnio wyjawiła, że w drugim sezonie twórcy zrezygnują z takiego rozwiązania. Powodem nie są bynajmniej narzekania widzów.

Przyczyną, dla której w pierwszej części zdecydowano się na taki krok, była zdaniem producentki konieczność poznania każdego z głównych bohaterów indywidualnie przez widzów. Teraz nie ma już potrzeby, by mieszać chronologię wydarzeń – wszystkie wydarzenia w Wiedźminie 2 spotkają się w czasie i będą biegły paralelnie.

Pierwsza część serialu zadebiutowała w grudniu 2019 i spodobała się głównie widzom, a trochę mniej krytykom. Netflix twierdzi, że ze wszystkich seriali jego autorstwa Wiedźmin był najchętniej oglądany. Prace nad drugim sezonem ruszyły w zimie 2020, jednak ze względu na pandemię koronawirusa (i chorobę jednego z aktorów) twórcy zmuszeni byli wstrzymać zdjęcia.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się