Wiedźmin 2 od Netflix będzie pozbawiony przeskoków czasowych

Jednym z poważniejszych zarzutów wobec pierwszego sezonu Wiedźmina była chaotyczna chronologia linii fabularnej. Producentka serialu Lauren Hissrich zapowiedziała właśnie, że w drugiej części tego nie uświadczymy.

Rzeczą, która denerwowała widzów w pierwszym sezonie serii o Białym Wilku od Netfliksa, były przeskoki czasowe w historiach głównych bohaterów. Lauren Hissrich ostatnio wyjawiła, że w drugim sezonie twórcy zrezygnują z takiego rozwiązania. Powodem nie są bynajmniej narzekania widzów.

Przyczyną, dla której w pierwszej części zdecydowano się na taki krok, była zdaniem producentki konieczność poznania każdego z głównych bohaterów indywidualnie przez widzów. Teraz nie ma już potrzeby, by mieszać chronologię wydarzeń – wszystkie wydarzenia w Wiedźminie 2 spotkają się w czasie i będą biegły paralelnie.

Pierwsza część serialu zadebiutowała w grudniu 2019 i spodobała się głównie widzom, a trochę mniej krytykom. Netflix twierdzi, że ze wszystkich seriali jego autorstwa Wiedźmin był najchętniej oglądany. Prace nad drugim sezonem ruszyły w zimie 2020, jednak ze względu na pandemię koronawirusa (i chorobę jednego z aktorów) twórcy zmuszeni byli wstrzymać zdjęcia.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: