Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

1 komentarz

Wiedźmin od Netflix – policzono, ile kosztował pierwszy sezon

Serwis ScreenRant oszacował wysokość budżetu pierwszego sezonu serialu.

Okazało się, że Netflix wydał na stworzenie ośmiu odcinków Wiedźmina 70-80 mln dolarów. To daje około 10 milionów na odcinek.

To trochę więcej niż pierwsze części Gry o Tron – te kosztowały około 6 mln dolarów. Później budżet zwiększał się, sięgając w ostatnim sezonie aż 15 milionów dolarów.

Przy okazji warto wspomnieć, że niedawno wznowiono prace nad Wiedźminem 2. Zdjęcia zostały przerwane w związku z pandemią, ale ekipa w sierpniu wróciła na plan. Informował o tym jeden z reżyserów Wieśka Stephen D Surjik, zapewniając, że twórcy i aktorzy korzystają ze środków ochrony osobistej.

Pierwsza część przygód Białego Wilka zadebiutowała w grudniu 2019 i spodobała się przede wszystkim widzom, a trochę mniej krytykom. Netflix twierdzi, że ze wszystkich seriali jego autorstwa ten był najchętniej oglądany.

Drugi sezon ma zadebiutować w 2021.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się