Wiedźmin od Netflix bez magii. Tak wyglądał serial przed nałożeniem efektów specjalnych [WIDEO]

Ciekawi was, jak powstawała magia w Wiedźminie? Studio Platige Image opublikowało materiał, na którym pokazuje, jak wyglądał serial przed i po zastosowaniu komputerowych sztuczek.

Tuż po premierze pierwszego sezonu cyklu o Białym Wilku od Netfliksa twórcy ogłosili, że ruszyły prace nad kolejną częścią. Niestety z powodu pandemii plany zostały przesunięte na później. Aby przypomnieć fanom o serialu, polskie Platige Image opublikowało w internecie nagranie, które prezentuje Wiedźmina przed tym, gdy zawitała do niego magia – czyli przed nałożeniem przez studio efektów specjalnych.

Nagranie wyjawia m.in. tajemnicę usychającej ręki czy eksplodującej głowy – czyli elementów, których pokazanie byłoby raczej niemożliwe bez komputerowych sztuczek. Okazuje się, że komputerowo dodawano również krew czy – po części – broń (na filmiku widzimy “wirtualne” ostrze sztyletu).

Za “magię” w Wiedźminie odpowiada szereg specjalistów. Nad pracami 150 osób czuwali Tomek Bagiński, Jarosław Sawko, Piotr Sikora i Julian Parry.

Serial zadebiutował na Netfliksie w grudniu 2019. Pierwsze osiem odcinków Wiedźmina zebrało raczej mieszane oceny – dzieło nie przypadło do gustu krytykom, ale za to zaskarbiło sobie sympatię widzów. Zdjęcia do drugiego sezonu miały rozpocząć się w lutym; Wiedźmin 2 miał być gotowy w 2021. W marcu wstrzymano jednak prace na planie.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: