Nowy serial ze świata Wiedźmina powstaje. Zdjęcia odbędą się w Afryce

Wiedźmin dostanie nowy serial. Zdjęcia odbędą się w Afryce
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi Seriale

Netflix nie zapowiedział go jeszcze oficjalnie, ale wiarygodne źródła donoszą, że Wiedźmin otrzyma kolejny spin-off. Będzie wyraźnie różnił się od głównego materiału źródłowego.

Wszystkie poniższe informacje nie zostały potwierdzone, ale informuje o nich serwis Redanian Intelligence. Jak do tej pory okazał się on bardzo sensownym źródłem przecieków na temat serialu Wiedźmin od Netfliksa.

Wiedźmin z kolejnym spin-offem

CD Projekt RED pracuje nad paroma grami z serii (w tym remake’iem “jedynki”), a Netflix również nie spoczywa na laurach. Nowe informacje zdobyte przez RI sugerują, że w przygotowaniu jest kolejny serial osadzony w uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Tym razem nie będzie to aż tak wielki spin-off jak Rodowód Krwi, ale również przedstawi zupełnie autorską historię i to w konwencji… heist-movie.

Fabuła ma opierać się na Szczurach, czyli grupie złodziei, do których dołączy Ciri. Historia skupi się jednak na czasach przed białowłosą dziewczyną i najpewniej przedstawie “origin story” rozbójników. Obecnie planowany spin-off ma roboczą nazwę “Riff Raff”, a pierwszy sezon może otrzymać 6 lub 8 odcinków.

Sześciu nastoletnich złodziei musi polegać na swoich umiejętnościach kryminalnych, planując największy skok w swojej karierze, starając się ubiec najbardziej niebezpieczną grupę przestępczą w królestwie.

– głosi logline produkcji

Ciekawostką jest natomiast lokacja – zdjęcia powstać mają od kwietnia do września 2023 roku w Afryce, a przede wszystkim w Kapsztadzie, RPA. Można więc przygotować się na upał i zdecydowanie “egzotyczne” widoki. Zresztą tak odmienne od klimatu głównego nurtu zarówno serialu, jak i powieści.

W serialu wystąpią aktorzy, którzy wcielili się w te same postacie w trzecim sezonie serialu. To znaczy Christelle Elwin jako Mistle, Fabian McCallum jako Kayleigh, Aggy K. Adams jako Iskra i Juliette Alexandra jako Reef. Nie wiadomo jeszcze kto zagra Asse i Giselhera, ale zapewne poznamy te informacje niebawem.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie