Wiedźmin – Netflix ujawnia datę premiery pierwszego zwiastuna

Serial Wiedźmin od Netflix wychodzi z cienia i po wczorajszych zdjęciach oraz plakacie zapowiedziano, kiedy zobaczymy trailer!

Dopiero co mogliśmy spojrzeć na plakat serialu Wiedźmin od Netflix oraz zdjęcia z Geraltem (Henry Cavill), Yennefer (Anya Cholatra) oraz Ciri (Freya Allan). Jak się okazuje, Netflix nieprzypadkowo ujawnił w pierwszej kolejności wspomnianą trójkę, ponieważ to ona odegra w pierwszym sezonie najważniejszą rolę. Wynika tak z rozszerzonego opisu serialu, który brzmi następująco:

Oparty na bestsellerowej serii powieści serial Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Wiedźmin od Netflix – trailer serialu 19 lipca

Netflix ujawnia również, że pojawi się na San Diego Comic Con. Na 19 lipca zaplanowano panel serialu z udziałem aktorów (Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan) oraz showrunnerki serialu (Lauren S. Hissrich). To właśnie wtedy mamy ujrzeć oficjalną zapowiedź, czyli trailer. Zapewne tego samego dnia filmik wyląduje w sieci i każdy będzie mógł przekonać się osobiście, jak prezentuje się serialowy Wiedźmin w ruchu.

Dokładna data premiery serialu Wiedźmin

Choć oficjalnie jej nie poznaliśmy, według jednego z przecieków, cały pierwszy sezon serialu Wiedźmin od Netflix zobaczymy w dniu 20 grudnia 2019 roku. Taka informacja została podana na początku czerwca na blogu Recapped. Serwis Comicbook podkreśla, że choć na pierwszy rzut oka wspomniane źródło może wydawać się dosyć mało wiarygodne, jest wręcz przeciwnie, ponieważ właśnie na tym blogu pojawiły się w przeszłości informacje o serialu, które następnie zostały potwierdzone. Oczywiście nie oznacza to, że i tym razem insider ma rację, lecz na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na jego słowa. Jednocześnie pamiętajcie, że to nadal nieoficjalna data premiery, zatem pewien dystans należy zachować.

2. sezon serialu Wiedźmin – kiedy?

Jeszcze pierwszego nie było, a już mowa o drugim? Pewnie zauważyliście, że od dłuższego czasu w sieci pisze się, że pierwszy sezon będzie się składał z 8 odcinków, a sama Lauren S. Hissrich informowała o zakończeniu zdjęć do pierwszego sezonu. Jest to jasny sygnał, że Netflix myśli poważnie o kolejnym sezonie, o czym zresztą też wspominaliśmy. Krążą plotki, że kręcenie zdjęć do drugiego sezonu wystartuje w grudniu tego roku lub w styczniu roku 2020.

Kilka miesięcy temu dziennikarz KC Walsh, którego przecieki potwierdzały się już w przeszłości, donosił na Twitterze, że Netflix jest zadowolony z powstającego serialu i powinien dać zielone światło na kolejne sezony. – Wygląda na to, że Netflix jest bardzo zadowolony z serialu Wiedźmin i możemy zobaczyć zielone światło na wiele sezonów, które zostaną zamówione przed rozpoczęciem pierwszego lub wkrótce potem – pisał KC Walsh.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.