To może być już koniec Wiedźmina Netfliksa. Ostatni sezon serialu coraz bliżej

Wiedźmin od Netfliksa ma skończyć się wraz z 5. sezonem
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi Seriale

Sezon 5. może być ostatnim dla serialu Wiedźmin od Netfliksa. W sieci krążą przecieki, jakoby firma planowała wtedy zakończenie produkcji.

Henry Cavill odszedł z serialu Wiedźmin od Netfliksa, co bardzo rozzłościło fanów. Netflix wie, jak bardzo gwiazdor jest uwielbiany w tej roli (dla niektórych to tak naprawdę jedyna pozytywna rzecz o produkcji), więc ostatni trzeci sezon reklamował właśnie niemal wyłącznie za jego pomocą. To jednak nie pomaga, popularność spada, a fani książek i gier nadal wytykają błędy scenarzystom. Ci, co ciekawe, pokazują, że faktycznie nie znają książek.

Piąty sezon ostatni dla serialu Wiedźmin Netfliksa?

Teraz w rolę Geralta wcieli się Liam Hemsworth, a tłumaczenie tej zmiany może być co najwyżej zaskakujące. Na kolejny, czwarty sezon, trzeba jednak długo zaczekać. Netflix miał gigantyczne ambicje związane z tym uniwersum – rozwija je w kolejnych produkcjach, spin-offach, a także sezonach tej „głównej” opowieści. Wydawać by się mogło, że serial ten podzieli los choćby Gry o Tron i wystarczy na wiele kolejnych sezonów. Nowe informacje sugerują jednak, że tak się nie stanie.

Wedle źródeł serwisu Redanian Intelligence, sezon piąty może być ostatnim dla Wiedźmina Netfliksa. To właśnie wtedy platforma planuje zakończenie wszystkich wątków.

Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, ale ostatnio słyszeliśmy, że tak, sezon 5 jest bardzo prawdopodobnie ostatnim sezonem Wiedźmina na Netflix. Oznacza to, że Wiedźmin prawdopodobnie oprze swoje dwa ostatnie sezony na trzech książkach Andrzeja Sapkowskiego: Chrzest Ognia, Wieża Jaskółki i Pani Jeziora, z dodatkową dawką własnego materiału.

– czytamy

4 i 5 sezon podobną zostaną nakręcone niemal jednocześnie, a ich produkcja zbliża się wielkimi krokami. Gdy strajk scenarzystów został zakończony, terminy się poprzesuwały, ale obecnie uważa się, że aktorzy na plan 4. sezonu wejdą już w pierwszej połowie 2024 roku. Wtedy możemy spodziewać się premiery w 2025 roku. Na razie jest jednak za wcześnie, aby mówić o dacie 5. sezonu, ale platforma chce wyprodukować go wkrótce po czwartym.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie