Scenarzysta Wiedźmina nie zna książek. Fani mu to udowodnili, więc zaczął ich banować

Wiedźmin - fani udowodnili scenarzyście, że nie zna książek
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Seriale

Oj, niedobrze się dzieje z serialem Wiedźmin od Netfliksa. Zakończenie trzeciego sezonu mało komu przypadło do gustu, a próby ratowania sytuacji wcale nie pomagają.

Wiedźmin od Netflix nie może pochwalić się tak wielką oglądalnością jak dawniej. Trzeci sezon dosłownie odrzuca od siebie widzów, którzy zaczęli wręcz chwalić dawną polską produkcję. Platforma stara się ratować sytuację za pomocą Henry’ego Cavilla, co wygląda jeszcze bardziej kuriozalnie. Jakby tego było mało, sam Cavill definitywnie zakończył swoją przygodę z produkcją.

Scenarzyści serialu Wiedźmin jednak nie czytali książek?

Na ratunek przyszedł jeden ze scenarzystów, Javier Grillo-Marxuach. Postanowił on na Twitterze dać dowód na to, że zna książki, przeczytał je i nawet może to udowodnić.

Dla tych, którzy twierdzą, że nie czytamy/nie szanujemy książek – pierwszy szkic scenariusza do szóstego odcinka trzeciego sezonu Wiedźmina zaczynał się od Dijkstry trzymającego Geralta na czubku noża, gdy ten sikał na roślinę. Mamy strony, które to udowodnią!

– wyjaśnił Grillo-Marxuach

Wszystko byłoby super, gdyby nie to, że… takiej sceny wcale nie ma w książkach. Fani nie pozostawili tego bez odpowiedzi i masowo zaczęli tłumaczyć scenarzyście, że dał właśnie dowód na to, że faktycznie książek nie zna. Sam uparcie dążył do tego, że “TO JEST W KSIĄŻKACH”, jak napisał.

Ale… Geralt nie nasikał do doniczki w tej scenie w książkach. Mówi, że inni mężczyźni po prostu sikają do pobliskiej doniczki, ale on miał skrupuły i poszedł w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca do sikania, które nie znajdowało się tuż obok śpiącej Yen.

– wyjaśnił internauta

Podobnych głosów było wiele. Coraz więcej widzów zaczęło zarzucać scenarzyście, że wciąż nie zna książek i niepotrzebnie zmienia świetny materiał źródłowy. Sytuacja trochę trwała, ale ostatecznie Grillo-Marxuach postanowił zablokować wszystkich, którzy nie zgadzają się z jego opinią.

Myślałem, że jesteście zabawni. Blokuję wszystkich hejterów. Pa pa!

napisał scenarzysta

Nie tak dawno temu Javier Grillo-Marxuach był też krytykowany za naruszenie zasad strajku scenarzystów i pisanie o serialu Wiedźmina w mediach społecznościowych. Ten usunął swój wpis, ale wytłumaczył, że nie była to reklama, a jego własna inicjatywa.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie