Jak gra Gothic zainspirowała twórców Wiedźmina. Film, który musisz zobaczyć!

Kultowa seria Gothic przysłużyła się w pewien sposób do powstania komputerowego Wiedźmina. Zapraszamy na naprawdę ciekawy materiał wideo.

Ekipa odpowiedzialna za oczekiwany dodatek Gothic 2: Dzieje Khorinis prezentuje naprawdę ciekawy materiał dokumentalny o wszystko mówiącym tytule Jak GOTHIC.. Współtworzył WIEDŹMINA. Rezerwujcie 45 minut czasu, naprawdę warto!

Film, poza wieloma ciekawymi wypowiedziami szefostwa CD Projekt na temat przeniesionych mechanik (oraz o inspiracji Gothiciem w kwestii “żywego wirtualnego świata”) uzupełniono również o krótką historie samej firmy, czy ponadczasowych rozwiązaniach, które świadczyły o wyjątkowości i ponadczasowości Gothica.

Jeszcze przed premierą Wiedźmina 3, w 2014 roku, reżyser gry Konrad Tomaszkiewicz przyznał w wywiadzie dla serwisu Ausgamers, że rozgrywka w Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie przypominała trochę serię GothicMamy strefy, które posiadają własne poziomy trudności. Spotkamy tam kilku naprawdę bardzo mocnych przeciwników. Za ich pokonanie dostaniemy niezłe gadżety, ale wierzcie mi – te kreatury będą naprawdę, naprawdę trudne do powalenia.

Reżyser Wiedźmina tłumaczył, że na większość z tych potworów zapolujemy podczas specjalnych questów. Geralt będzie musiał zacząć od zebrania informacji o konkretnej kreaturze. Czytanie skryptów, rozmowy z postaciami. Będziemy musieli dowiedzieć się, jakie są słabe punkty bestii. Bez tego raczej jej nie pokonamy. Jak ubijemy bestię, trofeum będziemy mogli zabrać do osoby, która zleciła nam zadanie. W książkach Geralt zawsze musiał negocjować ceny, w grze również zobaczymy ten element.

Gothic 2: Dzieje Khorinis – fanowski dodatek powala swoim rozmachem

Zespół deweloperów SoulFire od kilku lat pracuje nad dodatkiem Dzieje Khorinis do kultowej gry Gothic 2. Rozszerzenie wchodzi powoli w końcową fazę produkcji i powinno zadebiutować na rynku w przyszłym roku, przynosząc ze sobą całkiem nową historię osadzoną w burzliwych czasach, rozgrywającą się na ponad 10 lat przed wydarzeniami z pierwszej oraz drugiej części znanej sagi.

Fanowski dodatek może się pochwalić naprawdę profesjonalnym aktorskim dubbingiem, w którego obsadzie znajduje się zawrotna liczba 50 aktorów – teatralnych, filmowych i dubbingowych. Wśród ujawnionych nazwisk widnieją: Adam Bauman, Tomasz Marzecki, Krzysztof Zakrzewski, Andrzej Tomecki czy Janusz Wituch. Jest również Anna Potocka znana z filmów Andrzeja Wajdy.

– Dodatkowym atutem jest też fakt, że w wypadku Andrzeja Tomeckiego czy Andrzeja Gawrońskiego wyciągnęliśmy obu tych Panów z „dubbingowej emerytury” – co tym bardziej zaskoczy fanów ich głosów z różnych „klasyków RPG” – zwraca uwagę „Dark”, koordynator zespołu developerskiego SoulFire, w wypowiedzi dla PlanetaGracza.pl.

Projektem zainteresowali się sami twórcy Gothic 2, czyli studio Piranha Bytes. – Projekt jest profesjonalny w każdym calu i nie korzystamy tu z żadnych półśrodków. Oddaliśmy mu ogromną część swojego życia, a jego uwieńczeniem ma być właśnie ten wspaniały voice over – w którym udział biorą gwiazdy kina i dubbingu – podkreśla „Dark”.

Warto również wspomnieć, że w tworzeniu soundtracka do Gothic 2: Dzieje Khorinis biorą udział muzycy Akademii Muzycznej we Wrocławiu, oczywiście nagrywając muzykę na żywo.

Gothic 2: Dzieje Khorinis będziemy mogli pobrać za darmo

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.