Joanna Jabłczyńska miała zagrać Yennefer w Wiedźminie. „Rodzice się nie zgodzili”

W filmie Wiedźmin postać Yennefer miała grać Joanna Jabłczyńska
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Pierwotnie w filmie Wiedźmin w rolę Yennefer wcielić się miała Joanna Jabłczyńska. Aktorka podaje powody, dlaczego nie doszło do jej angażu.

Polski film Wiedźmin w ostatnim czasie przeżywa renesans z bardzo prostego powodu. Widzowie serialu od Netfliksa uważają, że polska produkcja jest lepsza niż to, co z materiałem źródłowym zrobili amerykanie. Mimo wszystko ciężko uznać ten obraz za udany. Mógł jednak wyglądać zupełnie inaczej, bo w rolę Yennefer wcielić się miała Joanna Jabłczyńska.

Wiedźmin – Joanna Jabłczyńska jako Yennefer?!

Polska aktorka znana m.in. z Tylko mnie kochaj czy Na Wspólnej pierwotnie została obsadzona w roli młodej Yennefer. Rewelacje te zdradziła w trakcie rozmowy z Żurnalistą w wywiadzie dostępnym w serwisie YouTube. Cała rozmowa jest interesująca, aczkolwiek dla graczy i fanów fantasy najciekawszym kąskiem z pewnością jest ten o Wiedźminie. Aktorka zdradziła, że miała zagrać “młodszą wersję Grażyny Wolszczak”.

Miałam już wszystkie próby, uczyli mnie jeździć konno, sprawdzali, jak będę z soczewkami brązowymi wyglądała. No bo Grażyna Wolszczak, wiadomo. No i po prostu ja już tam byłam. Boże, Michał Żebrowski, no w ogóle… No kurczę, inni by dali się za to pokrajać. Dopłacę, oby tylko mnie tam wpuścili.

– opisuje swój angaż Jabłczyńska

Niestety, do niczego takiego nie doszło, bo… nie zgodzili się jej rodzice. Aktorka tuż przed podpisaniem umowy dostała scenariusz filmu, w którym była scena gwałtu, którą miała zagrać półnago. Rodzice stwierdzili, że “nie chcą nawet wiedzieć które pół” i natychmiastowo zakazali jej występować w filmie. Finalnie, jak wiadomo, taka scena do produkcji nie trafiła.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie