Tak może wyglądać Wiedźmin 4. Zobaczcie spektakularne dema UE5

Wiedźmin 4 - demo technologiczne Unreal Engine 5
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Pozostając w temacie gry Wiedźmin 4, należy przyjrzeć się silnikowi Unreal Engine 5. To właśnie na nim jest tworzona najnowsza gra CD Projekt RED, porzucając przy tym REDengine, czyli autorski silnik growy naszych rodaków z rodzimego studia.

Unreal Engine 5 wprowadził ze swoim debiutem wiele rewolucyjnych technologii. UE ogólnie jest znane z tego, że daje możliwość tworzenia przy stosunkowo niskim nakładzie pracy naprawdę piękne gry i nie tylko. Wersja piąta pozwala jeszcze łatwiej osiągnąć ten efekt, wprowadzając m.in. technologię Lumen.

Lumen odpowiada za tworzenie realistycznego oświetlenia. Wiele osób porównuje obraz generowany w ten sposób do tego powstałego przy pomocy ray tracingu. Co ważne, w przypadku Lumena wcale nie potrzeba karty graficznej, która obsługuje śledzenie promieni.

Inną z kwestii jest zwiększona liczba wierzchołków możliwa do wyświetlenia przez silnik przy zachowaniu wysokiej liczby fps-ów. Pozwala to deweloperom tworzyć jeszcze piękniejsze światy bez potrzeby kładzenia większego nacisku na optymalizację modeli 3D.

Trzecią wartą uwagi nowością jest wprowadzenie wielu narzędzi stworzonych z myślą o tworzeniu gier z otwartymi światami. Można spodziewać się, że również i Wiedźmin 4 będzie właśnie taką grą. Nic dziwnego, że CD Projekt RED zdecydowało się na skorzystanie tym razem ze sprawdzonego rozwiązania tworzonego przez Epic Games.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie