Wiedźmin 4 lub nowe IP - CD Projekt robi nowe gry

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Chyba pora na Wiedźmina 4 lub świeżą markę. CD Projekt tworzy nowe, duże gry

Jeśli Wiedźmin 4 będzie następną grą CD Projektu, to najpewniej już powstaje. Firma potwierdza, że szykuje wysokobudżetowe produkcje.

Ostatnia gra CD PROJEKT RED, Cyberpunk 2077, dla jednych była większym lub mniejszym rozczarowaniem, a dla drugich bardzo dobrą przygodą na dziesiątki godzin. Gra ma nadal być rozwijana i poprawiana, lecz CDPR nie osiada na laurach i jak na ogromny zespół przystało, szykują już coś nowego.

31 maja odbyła się konferencja spółki CD Projekt. Naturalnie głównym omawianym projektem był Cyberpunk 2077, ale nie zabrakło też wzmianek o innych grach. Poza mobilnym Wiedźminem i next-genowym Dzikim Gonem znalazło się też miejsce dla innych projektów.

CD PROJEKT RED pracuje już nad nowymi grami AAA. Aktualnie znajdują się one w preprodukcji i rozwija je 1/3 zespołu. Ich pełna produkcja wystartuje w 2022 roku, więc raczej nie ma liczyć na jakiekolwiek zapowiedzi z nimi związane w ciągu najbliższego roku czy dwóch. Co więcej, nie wiemy nawet, czy jest wśród nich Wiedźmin 4, nowa marka czy spin-off znanego IP.

Dodatkowo Redzi rozglądają się za opcjami przejęcia innych zespołów. Studio powoli przechodzi też na silnik RED 2.0, który ma usprawnić pracę nad paroma projektami jednocześnie. Plany są więc ambitne.

Niemniej nikt nie zapomina o Cyberpunku i gra nie idzie w odstawkę, bowiem aktualnie pracuje nad nią 300 deweloperów. Póki co nie mamy innych informacji na temat nowych projektów słynnego zespołu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się