Wiedźmin 4 powstawał? CD Projekt RED tworzył grę z Ciri w roli głównej (pogłoska)

Współautor audycji Rock i Borys na YouTube wyjawił, że deweloperzy z CD Projekt RED pracowali nad osadzoną w wiedźmińskim uniwersum grą, której główną bohaterką miała być Ciri.

Borys Nieśpielak i Remigiusz Maciaszek prowadzą na YouTube audycję Rock i Borys, w której dyskutują na różne tematy związane z technologią i kulturą. W ostatnim z podcastów z serii Borys Nieśpielak podzielił się z widzami garścią nieoficjalnych informacji dotyczących produkcji autorstwa CD Projekt RED. Z materiału dowiadujemy się między innymi, że podobno powstawała gra osadzona w świecie Wiedźmina, w której główną bohaterką była Ciri.

“Od dłuższego czasu były plotki, bardzo mocne, że powstaje gra, gdzie Ciri będzie główną bohaterką. (…) Wiem na 100 procent, że taki projekt istniał w CDP“, przekonuje współautor audycji, nie dorzucając żadnych konkretów na ten temat.

Nie wiemy, jakie jest źródło tych wieści. Dlatego trzeba je traktować jedynie jako nieoficjalny przeciek – jakkolwiek przekonująco nie brzmiałyby słowa “wiem na 100 procent”.

Wiadomość o rzekomym tworzeniu Wiedźmina z Ciri w roli głównej nie jest jedynym ciekawym newsem na temat prac CD Projekt RED, który został wyjawiony przez Borysa Nieśpielaka. Tutaj pisaliśmy o nieoficjalnych przyczynach przesunięcia premiery Cyberpunk 2077 – według informacji z podcastu Rock i Borys, powodem opóźnienia debiutu produkcji jest jej słaba optymalizacja na konsolach obecnej generacji (Xboksa One i PS4). Jak twierdzi Borys Nieśpielak, Xbox One nie jest na tyle mocnym sprzętem, by poradzić sobie z grą w aktualnej jej wersji – funkcjonowanie tytułu na konsoli Microsoftu jest zdaniem autora audycji “ekstremalnie niesatysfakcjonujące”.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: