Martwicie się o ekskluzywność Wiedźmina 4? Twórcy wyjaśniają

Wiedźmin i Epic Games Store
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Wiedźmin 4 powstaje we współpracy CD Projekt RED z Epic Games. Nie powinniście jednak martwić się o ekskluzywność gry dla EGS.

Co nie znaczy, że tytuł od razu trafi na Steam!

Wiedźmin 4 nie tylko dla Epic Games Store

Wczoraj twórcy z CD Projekt RED zaskoczyli chyba wszystkich, zapowiadając kompletnie nową sagę Wiedźmina. Choć nie przekazano zbyt konkretnych informacji, my wysnuliśmy już nasze własne teorie. Czegokolwiek byśmy się jednak nie spodziewali – nie powinniśmy martwić się o ekskluzywność nowej części serii.

Wielu fanów zaskoczyło się informacją o przesiadce na nowy silnik. CDPR porzuca autorski RED Engine, stawiając na Unreal Engine 5. W dostosowaniu go do gry w otwartym świecie pomaga nie kto inny, jak specjaliści od niego, czyli Epic Games. Dlatego też niektórzy zaczęli niepokoić się o możliwą ekskluzywność Wiedźmina 4 dla Epic Games Store.

Na Twitterze twórcy rozwiali jednak te wątpliwości, ale dobierając bardzo ostrożnie słowa.

Nie planujemy, aby gra była ekskluzywna wyłącznie dla jednego sklepu.

– krótko odpowiedzieli twórcy na głosy zaniepokojenia

Warto przy tym podkreślić, iż „wyłącznie dla jednego sklepu” nie oznacza, że tytuł na premierę (odległą, rzecz jasna) trafi też na Steam. CDPR każdą swoją grę umieszcza w GOG, tak więc GOG i Epic to już więcej niż jeden sklep. Niemniej to tylko drobne detale, których być może za bardzo się czepiam. Do premiery raczej i tak na tyle długa droga, że na pewno w swoim czasie poznamy wszystkie niezbędne informacje.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie