Geralt w kieszeni. Wiedźmin 3 na Steam Deck działa świetnie, mamy pierwszy gameplay

wiedźmin 3 steam deck
PC

Steam Deck jawi się jako zaskakująco solidne urządzenie. Ten „komputer w dłoniach” jest w stanie bez żadnego problemu odpalić nawet wymagające gry. CD Projekt RED pokazało gameplay z gry Wiedźmin 3.

Wiedźmin jako gra na handheldzie? Otóż jest to jak najbardziej możliwe. Wszystko dzięki Steam Deck, które działa lepiej, niż moglibyśmy przypuszczać.

Wiedźmin 3 w kieszeni

Valve rozsyła devkita swojej nowej konsoli do różnych twórców gier wideo, którzy mogą własnoręcznie sprawdzić, jak ich produkcje działają na tym niewielkim sprzęcie. Polskie CD Projekt RED również dostało Steam Decka, a gameplay z odpalonego na nim Wiedźmina 3 trafił do sieci.

Okazuje się, że produkcja działa… świetnie! Sam jestem zaskoczony, że nawet wizyta w Novigradzie nie jest okraszona widocznymi spadkami płynności. Warto dodać, że CDPR odpalił na konsoli wersję gry na obecną generację. Wiedźmin 3 next-gen również powstaje i pewnie w najbliższym czasie usłyszmy o nim więcej. Nie zmienia to faktu, że gra z tak ładną grafiką i rozbudowanymi systemami radzi sobie wręcz wzorowo na niewielkim urządzeniu.

Steam Deck, czyli „pogromca” Nintendo Switcha wygląda coraz bardziej imponująco. Urządzenie od Gabe Newella i spółki wydaje się wypełniać niszę, która od paru lat w przemyśle gamingowym tylko się pogłębiała. Jak w końcu nie zachwycać się urządzeniem będącym mini-PC, na którym można odpalić nawet wymagające pozycje AAA?

Przypomnijmy, że niektóre serwisy gamingowe miały już okazję przetestować konsolę. Dzięki temu okazało się, że odpalić na niej można w zasadzie większość gier z wyższej półki – Shadow of the Tomb Raider działał w nawet 60 fpsach z odpowiednio dopasowanymi ustawieniami, a Doom Eternal na wysokich zaliczył średnio 47 klatek na sekundę.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie