Wiedźmin 3 – sprzedaż przytłoczyła CD Projekt RED. Marcin Iwiński o wielkim sukcesie

Wiedźmin 3 – sprzedaż przytłoczyła CD Projekt RED. Marcin Iwiński o wielkim sukcesie
Newsy PC Polecamy! PS4 XOne

Wiadomo już, ile mniej więcej egzemplarzy Wiedźmina 3 trafiło do graczy na wszystkich platformach.

Marcin Iwiński – współzałożyciel CD Projekt – zdradził podczas wywiadu udzielonego podczas infoShare 2016, że Wiedźmin 3: Dziki Gon sprzedał się w liczbie niemal 10 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Byliśmy totalnie przytłoczeni i szczerze mówiąc, nie spodziewaliśmy się aż tak wielkiego sukcesu. Seria Wiedźmin sprzedała się na całym świecie w liczbie ponad 20 milionów sztuk, z czego niemal połowa to Wiedźmin 3, który praktycznie podwoił sprzedaż serii – zaznacza Marcin Iwiński.

W późniejszej części rozmowy współzałożyciel CD Projekt jeszcze raz zaznacza: Wiedźmin 3, podobnie jak Wiedźmin 2, został wydany bez żadnego zabezpieczenia przed kopiowaniem. Więc już w dniu premiery mogliśmy pobrać grę z GOG i dać ją znajomemu np. na karcie pamięci. Wszystko działało. Mimo tego udało się sprzedać Wiedźmina 3 w liczbie niemal 10 milionów egzemplarzy na trzech platformach.

Marcin Iwiński nie wspomniał niestety, jak rozkłada się sprzedaż całej serii Wiedźmin w rozłożeniu na konkretne sprzęty, jednak już kilka miesięcy temu wspominał, że najwięcej sztuk powędrowało do posiadaczy PC.

Wiedźmin sprzedażowym sukcesem…

W styczniu tego roku firma cdp.pl informowała o wynikach sprzedaży gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w naszym kraju. Według tamtych danych, podstawka wraz z dodatkiem Serca z Kamienia sprzedały się w Polsce w liczbie 375 tysięcy egzemplarzy. Jak miały się sprawy, jeśli braliśmy pod uwagę całą serię?

Dwa pierwsze Wiedźminy do września 2014 roku sprzedały się łącznie w liczbie 8 milionów sztuk na całym świecie, a sam Wiedźmin 3 już w ciągu miesiąca od premiery rozszedł się w ponad 6 milionach. Przypomnijmy, że jedynka wyszła tylko na PC, dwójka – na PC i X360, a dopiero trójce udało się wylądować równocześnie na PC, XOne i PS4. Według oficjalnych danych ze stycznia seria Wiedźmin sprzedała się więc w liczbie 14 milionów egzemplarzy, z czego cały milion osiągnęła w Polsce.

… i pojawi się również w wersji Game of The Year Edition

CD Projekt RED potwierdził na początku lipca, że Wiedźmin 3: Dziki Gon – Game of The Year Edition jest już przygotowywany. Dokładna data premiery takiego wydania oraz szczegóły mamy poznać wkrótce.

Na pewno w pudełeczku GOTY znajdziemy podstawową wersję gry, wszystkie darmowe DLC oraz dwa duże rozszerzenia, czyli Serca z Kamienia oraz Krew i Wino. Ciekawe, czy CD Projekt RED zdecyduje się dorzucić do Game of The Year Edition coś ekstra. Byłby to świetny prezent dla fanów Geralta i niezły krok z marketingowego punktu widzenia, ponieważ mógłby skusić do kupna GOTY również osoby, które już teraz posiadają Wiedźmina 3 wraz z dodatkami.

Zapewne wersja GOTY Wiedźmina 3 jeszcze bardziej pchnie sprzedaż serii do przodu. Kto wie, kiedy pęknie próg 25 milionów. Sądzicie, że jeszcze w tym roku?

 

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie