W 3. sezonie Wiedźmina zagra Michalina Olszańska. Nowe nazwiska w obsadzie serialu

Wiedźmin 3 sezon. W nowej obsadzie znalazła się Polka
Baza postaci Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale Uniwersum

Wiadomo już, że 3. sezon serialu Wiedźmin powita szereg nowych aktorów. Wśród nich znalazła się również Polka – Michalina Olszańska.

Polska aktorka coraz częściej pojawia się w międzynarodowych produkcjach. Teraz do filmografii będzie mogła dodać również Wiedźmina; do tej pory pojawiła się m.in. w tworzonym dla Netfliksa serialu 1983, a także w Matyldzie oraz czesko-słowacko-polskiej koprodukcji Ja, Olga Hepnarová. W Wiedźminie zagra nieznaną jeszcze z imienia czarodziejkę. Wiadomo, że Olszańska przebywa już na planie; tydzień temu razem z obsadą i ekipą świętowała tam swoje 30. urodziny.

Casting Olszańskiej może być związany z dotychczasowymi zarzutami stawianymi serialowi przez polską widownię. Rodzimej publiczności nie podobał się fakt, iż w obsadzie prawie nie ma aktorów z Polski. W pierwszym sezonie mogliśmy zobaczyć jedynie Macieja Musiała w roli Sir Lazlo. Showrunnerka Lauren Hissrich motywowała to kwestią pandemii – produkcja 2. sezonu przypadła już na ten okres, a w lockdownie trudniej byłoby ściągnąć osoby zza granicy. Ekipa bazowała więc na aktorach i aktorkach dostępnych na miejscu w Wielkiej Brytanii. Sytuacja pod tym względem miała poprawić się właśnie w 3. sezonie; jak widać, już teraz mamy efekty innego podejścia twórców.

Wśród pozostałych nowych „nabytków” w obsadzie znaleźli się: Ryan Hayes (jako czarodziej Artaud Terranova), Kate Winter (Putney), Martyn Ellis (Barker), a także Harvey Quinn i Poppy Almond w nieujawnionych dotychczas rolach.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy 3. sezon serialu Wiedźmin będzie miał szansę ujrzeć światło dzienne. Jak na razie ekipa zakończyła zdjęcia na południu Europy; obecnie aktorzy przebywają na terenie Wielkiej Brytanii.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie