Wiedźmin 3 na Xbox Scorpio “mógłby wyglądać lepiej niż na PC”

Jeden z deweloperów CD Projekt RED nie sądzi jednak, by za rok konsola Microsoftu miała szansę z blaszakami.

Xbox One Scorpio ma być najpotężniejszą konsolą, jaką zobaczymy na rynku – uważa Microsoft. Sprzęt pojawi się w sprzedaży dopiero pod koniec przyszłego roku, jednak już teraz wielu deweloperów komentuje moc 6 teraflopów, jaką ma dysponować amerykańska platforma.

O kilka słów na ten temat pokusił się m.in. Mateusz Tomaszkiewicz z CD Projekt RED, który pracuje nad Gwintem jako Narrative Designer– Na pewno [Xbox One Scorpio] będzie miał lepiej wyglądające gry. Jeśli konsola byłaby dostępna już wtedy, kiedy pracowaliśmy nad Dzikim Gonem, spodziewałbym się podobnej jakości jaką mamy na PC lub nawet może lepszej – przyznaje Tomaszkiewicz w rozmowie z serwisem GamingBolt.

Deweloper zaznacza, że obecnie Xbox One Scorpio mógłby konkurować z pecetami, lecz jego zdaniem kiedy dojdzie do premiery konsoli w przyszłym roku, blaszaki mogą osiągnąć kolejny krok rozwoju i konsola Microsoftu po prostu nie da im rady. – To moja opinia: nie wiem o tym zbyt wiele. Myślę jednak, że komputery rozwijają się bardzo szybko. Nowe karty graficzne wydawane są bardzo często, o wiele częściej niż kolejne konsole. Uważam więc, że Xbox One Scorpio można obecnie umieścić na równi z PC, lecz według mnie komputery rozwijają się tak szybko, że przegonią Scorpio – mówi polski deweloper z CD Projekt RED.

Jakby nie było, królowanie konsol pod względem mocy skończyło się dawno temu i teraz to one muszą nieustannie dorównywać blaszakom

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

74 Shares
Share74
+1
Tweet