Wiedźmin 3 na Switch – rozdzielczość, rozmiar, DLC i cross-save. Odpowiedzi na ważne pytania

Studio CD Projekt RED trafiło w dziesiątkę z zapowiedzią gry Wiedźmin 3 na Nintendo Switch, lecz wiele osób nie może jeszcze uwierzyć, że da się uruchomić ten tytuł na konsoli od Big N. Polski deweloper odpowiedział na kilka pytać, które zadaje rządna mobilnego Geralta społeczność.

Jak już powiedziano, Biały Wilk wyląduje na Nintendo Switch w Edycji Kompletnej, w której skład wchodzą: gra Wiedźmin 3: Dziki Gon, rozszerzenia fabularne Serca z Kamienia oraz Krew i Wino, a także cała dodatkowa zawartość wydana po premierze gry. Fani dopytują na Twitterze, czy otrzymamy również 16 darmowych DLC, które dostaliśmy na PC, PS4 i Xbox One. – Tak, Edycja Kompletna zawiera zarówno rozszerzenia, jak i 16 DLC – odpowiada deweloper.

CD Projekt RED ujawnił również, że Wiedźmin 3 Edycja Kompletna zajmuje na Nintendo Switch około 32 GB. To naprawdę malutka paczuszka, jak na taką gigantyczna zawartość!

Fani chcą również wiedzieć, czy będzie możliwość przenoszenia zapisów gry z PC, PlayStation 4 oraz Xbox One na Switch. Niestety, tutaj odpowiedź nie jest następująca: Przepraszamy, ale gra nie wspiera funkcji cross-saves.

Na koniec najważniejsze, czyli jakość gry. Widzieliśmy już pierwszy trailer gry z ujęciami ze Switch (tutaj), były oficjalne screeny (tutaj), a na dokładkę porównanie grafiki Switch vs PS4 (tutaj). Gra wygląda bardzo dobrze jak na możliwości konsoli od Nintendo, lecz nadal nie wiemy, ile klatek animacji na sekundę zapewni. Wiemy natomiast, w jakiej rozdzielczości zagramy.

W trybie handhelda, Wiedźmin 3 uruchomi się na Nintendo Switch w rozdzielczości 540p, a w trybie na TV w dynamicznej rozdzielczości 720p. Takie liczby zostały podane przez CD Projekt RED na oficjalnym profilu Wiedźmina w serwisie Twitter.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: