Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Wiedźmin 3 – zgarnij 2x więcej pieniędzy za każde zlecenie i misję

Oto banalnie prosty sposób, by przechodząc grę Wiedźmin 3 oraz dodatki nie martwić się o pieniądze. Geralt może zarabiać więcej.

Niektórzy lubią mieć pod górkę, a inni zupełnie odwrotnie – wolą się nie przemęczać podczas grania. Jeśli zaliczasz się do tej drugiej grupy i masz przed sobą grę Wiedźmin 3, jest pewne udogodnienie, które ułatwi życie Białemu Wilkowi.

Wiedźmin 3 – mod na pieniądze

Moder skrywający się za pseudonimem uglydemon opublikował prostą modyfikację – stanowiącą edycję XML – noszącą nazwę 2X Quest Reward Money. Wystarczy pobrać ją z tego miejsca, wrzucić do folderu z modami (działa z wersjami gry 1.31/GOTY) i cieszyć się większą kasą za wszystkie wiedźmińskie zlecenia (kontrakty) oraz zadania w podstawowej grze oraz dodatkach Serca z Kamienia / Krew i Wino. Od teraz bazowa stawka proponowana Geraltowi będzie 2x większa.

Moder podkreśla, że co prawda w sieci znajduje się już mod pomnażający pieniądze, jednak w jego przypadku nie działa. Dlatego uglydemon postanowił stworzyć własnego moda, a następnie udostępnić go innym fanom Wiedźmina.

Premiery gier na obecny tydzień. 9 najciekawszych tytułów

Można też w drugą stronę…

Kto jednak woli pod górkę, niech zainteresuje się modem Lore Friendly Tweaks. Pisaliśmy o nim jakiś czas temu, poniżej krótkie przypomnienie.

Autor moda tak zaczyna opis swojego projektu: Jeśli chcesz grać kimś w rodzaju “prawdziwego Geralta”, który jest wiedźminem, a nie szabrownikiem i handlarzem przedmiotami, ten mod jest dla Ciebie. Choć jest małych rozmiarów, oferuje funkcje zapewniające nam większy realizm w grze.

A do czego się to sprowadza? DaVincix podkreśla, że podczas czytania książek o Wiedźminie nie mamy do czynienia z bogatym Geraltem, tylko z wiedźminem walczącym w jakimś stopniu o każdy grosz. Natomiast podczas gry pieniądze robi się łatwo, a wokół nas rozsypane są dobra, które można wynosić z domów wieśniaków bez zażenowania. Ponadto Geralt na początku gry dysponuje słabej jakości pancerzem i mieczami, co doświadczonemu wiedźminowi – jakim Biały Wilk niewątpliwie jest – nie przystoi.

W efekcie po instalacji moda (oraz innych zalecanych przez DaVincix) niczego nie sprzedamy, w świecie gry nie znajdziemy tak łatwo wyjątkowych przedmiotów, a za elementy pancerza przyjdzie nam zapłacić u kupców nieco więcej niż w oryginalnej wersji gry. Słowem – wyzwanie ekonomiczne. Pieniądze będziemy pozyskiwali w inny sposób, np. wykonując kontrakty wiedźmińskie, tak jak to było przedstawione w książkach Andrzeja Sapkowskiego.

Więcej szczegółów na temat zmian proponowanych przez DaVincix, samego moda oraz procedurę instalacji znajdziecie na tej stronie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%