Wiedźmin 3 dostał moda, który wyleczy Geralta z amnezji

geralt po eliksirach wiedźmin 3
PC

Cykl gier wiedźmińskich rozpoczął się od Geralta z amnezją. Problem w tym, że pomiędzy każdą częścią wiedźmin zapomina o tym, czego wcześniej się nauczył. Nowy mod do Wiedźmin 3 ułatwia sprawę.

Geralt, Geralt ty… zapominalski. Kultowy wiedźmin, pogromca potworów, który zdaje się nie pamiętać najbardziej istotnych przepisów na eliksiry, oleje i wielu innych rzeczy.

Wiedźmin 3 dostał moda, który znacznie ułatwi grę

Fani, którzy zagrywali się w pierwszą część cyklu gier wiedźmińskich od CD Projekt RED, z pewnością pamiętają początek. Geralt ma amnezję i absolutnie nie pamięta nic, co się wcześniej wydarzyło. Świetny fabularny motyw do „rozpoczęcia wszystkiego od nowa” usprawiedliwiał kluczowe mechaniki gier RPG. Wiedźmin musiał bowiem od nowa nauczyć się swoich wiedźmińskich receptur na oleje, petardy, a także ponownie został zmuszony do studiowania zaszlachtowanych monstrów i tym podobnych.

Problem w tym, że zarówno w Wiedźminie 2, jak i Wiedźminie 3 Geralt znów zaczyna od zera. Zapomina o swoich przepisach i potworach, zmuszając gracza do ponownej nauki. Wiele wskazuje na to, że amnezja musiała znacznie bardziej wpłynąć na jego kondycję psychiczną. Na szczęście na rozwiązanie tego problemu powstał specjalny mod.

„Smart Geralt – All potions, oils and bombs” to modyfikacja, dzięki której Geralt przypomni sobie najważniejsze elementy wiedźmińskiego stylu życia. Wszystkie receptury na oleje, eliksiry i bomby pojawią się w naszym dzienniku tak jak i wpisy w bestiariuszu. Nie będziemy więc musieli ich szukać od nowa.

Oczywiście, mod znacznie ułatwia grę, ale jest też „lore friendly”, gdyż możemy zacząć grę z postacią, która ewidentnie pamięta to, co działo się w poprzednich częściach. Modyfikacja dostępna jest na Nexus Mods.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie