Wiedźmin 3 i CD Projekt RED wciąż na topie, gra roku może Was zaskoczyć. Steam rozdał nagrody

Nagrody Steam właśnie zostały rozdane i pozostaje nam tylko się cieszyć, że choć Wiedźmin 3 ma swoje lata na karku, gracze nadal są za Geraltem i polski producentem. A co powiecie na grę roku?

Platforma Valve publikuje listę zwycięzców plebiscytu The Steam Awards 2018. Społeczność graczy mogła głosować na swoje ulubione gry w kilku kategoriach i dwie z nich należą do Polaków! Wiedźmin 3 Dziki Gon wygrywa w kategorii Najlepsze Otoczenie, a CD Projekt RED to Najlepszy Producent.

Wiedźmin 3 – Najlepsze Otoczenie, czyli…

Kategorie Steam niekoniecznie należą do intuicyjnych i w przypadku Najlepszego Otoczenia chodzi o:

Wszystkie te pełne rozmów przerywniki filmowe, wszystkie te przypomnienia, by wziąć kolejną apteczkę. Bądźmy szczerzy: postacie są przereklamowane. Zwycięzca tej kategorii pokazuje, że czasami otoczenie opowiada lepszą historię niż tysiąc gadatliwych bohaterów.

Nagrody Steam – Gra Roku i inni

Wspomnieliśmy o własnym podwórku, to teraz pora spojrzeć na inne kategorie, w tym najważniejszą – Grę Roku. Ta według społeczności Steam to Playerunknown’s Battlegrounds, co może być dla wielu graczy sporym zaskoczeniem. Grą Roku VR obwołano natomiast Skyrim VR.

GTA 5 to z kolei Owoc Miłości (ciągłe aktualizacje po latach), Assassin’s Creed Odyssey wygrywa w kategorii Najlepsza Historia Alternatywna, Rocket League jest Najlepszą Zabawą z Maszyną, a Rainbow Six Siege króluje w kategorii Razem Raźniej (najlepsza zabawa multiplayer).

Zwycięzcy The Steam Awards 2018:

  • GRA ROKU: PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS
  • GRA VR ROKU: THE ELDER SCROLLS V: SKYRIM VR
  • OWOC MIŁOŚCI: GRAND THEFT AUTO V
  • NAJLEPSZY PRODUCENT: CD PROJEKT RED
  • NAJLEPSZE OTOCZENIE: THE WITCHER 3: WILD HUNT
  • RAZEM RAŹNIEJ: TOM CLANCY’S RAINBOW SIX SIEGE
  • NAJLEPSZA HISTORIA ALTERNATYWNA: ASSASSIN’S CREED ODYSSEY
  • NAJLEPSZA ZABAWA Z MASZYNĄ: ROCKET LEAGUE

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.