Wiedźmin 3 “wśród najlepiej sprzedających się gier w historii”. Statystyki imponują

Wiedźmin 3
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

CD Projekt RED przedstawił oficjalne wyniki finansowe gry Wiedźmin 3 od czasu jej debiutu. Przedstawiciele studia twierdzą, że to historyczny wynik.

Wiedźmin 3 po raz pierwszy ukazał się w 2015 roku. Od tamtej pory już trochę czasu minęło, jesteśmy w środku nowej generacji, a “wiesiek” jest wiecznie żywy. Spora w tym zasługa m.in. next-genowego patcha wydanego przez CD Projekt RED. Do tego tytuł trafił również na Nintendo Switch, na którym zadziwiająco dobrze i również tam może liczyć na spore grono odbiorców. Czy przez te wszystkie lata udało się jednak osiągnąć szczególnie imponujący wynik? CD Projekt RED twierdzi, że dokładnie tak się stało.

W sieci pojawiły się najnowsze wyniki finansowe polskiej spółki. Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez CDPR Wiedźmin 4 powoli rusza z kopyta, a Widmo Wolności, czyli nadchodzące DLC do Cyberpunka 2077 jest już na ukończeniu. Więcej na ten temat przeczytacie w tym miejscu. Teraz skupimy się na mniejszej, ale równie ciekawej informacji, bo dotyczącej Wiedźmina 3!

Piotr Nielubowicz z CDPR wyjawił, że Wiedźmin 3 sprzedał się, od momentu swojego pierwszego debiutu, naprawdę wyjątkowo. “Chciałbym podzielić się z Wami informacją, która napawa nas ogromną dumą: Wiedźmina 3 kupiło już ponad 50 mln graczy” – dumnie głosi przedstawiciel firmy.

Nielubowicz zaznacza również, że stawia go to pośród 10 najlepiej sprzedających się gier wszech czasów. CD Projekt Red powołuje się na publicznie dostępne dane dotyczące sprzedaży gier wideo. Co ciekawe, “trójka” poradziła sobie wybitnie dobrze, bo łącznie cała trylogia sprzedała się w liczbie 75 mln egzemplarzy. Oznacza to, że Wiedźmin 1 i 2 osiągnęły wspólnie wynik rzędu 25 mln, z czego zapewne większość należy i tak do “dwójki”.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie