Z tym modem do Wiedźmina 3 Geralt przestanie ruszać się niczym kula armatnia

Wiedźmin 3 Dziki Gon - mod Friendly Controls and Friendly Camera - Geralt idzie po górze przed siebie
PC

Wiedźmin 3: Dziki Gon od dnia premiery ma jeden uciążliwy problem. Geralt, główny bohater gry, często rusza się niczym niezatrzymana kula armatnia, co szczególnie można poczuć przy skręcaniu postacią. Na szczęście powstał mod, który rozwiązuje tę i jeszcze jedną niedogodność.

Friendly Controls and Friendly Camera, jak sama nazwa wskazuje, poprawia sterowanie i poruszanie się kamery. Szczególnie mi dała we znaki ta pierwsza przypadłość, gdzie przy np. walkach wymagających dużej liczby uników Geraltem steruje się niczym ogromnym osiłkiem. Wtedy to siła odśrodkowa rzuca nim na boki, co na pewno do najprzyjemniejszych doznań nie należy.

Autor modyfikacji, wghost81, wziął pod swoje moderskie dłuto także kwestię zmiany prędkości poruszania się Geralta. Ten słusznie zauważa, że sterując przy pomocy klawiatury i myszki ciężko o płynną zmianę tego, jak szybko przemieszcza się bohater. Rzeźnik z Blaviken albo idzie, albo biegnie – nic pomiędzy. Po instalacji moda na szczęście będziecie mieli już możliwość manipulacji tym, co świetnie obrazuje poniższe wideo.

Pozostała jeszcze kwestia kamery, której zdarza się przyblokować lub zachowywać dość „nienaturalnie”, choć może to zabawnie brzmieć, mówiąc tak o grze z perspektywą TPP. Powyższe nagranie również prezentuje zmiany wprowadzone w tej fanowskiej poprawce.

Friendly Controls and Friendly Camera możecie pobrać stąd.

Chcecie więcej ciekawych modyfikacji do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon? W tym miejscu znajdziecie wszystkie nasze ostatnie publikacje na ten temat. Praktycznie nie ma tygodnia, by jakaś tego typu ciekawostka nie wpadła nam w oko, więc sprawdźcie, czy i w Wasze któraś z nich też nie wpadnie.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie