Wiedźmin 3: Dziki Gon – ilu posiadaczy PC sięgnęło po grę?

Firma CD Projekt chwaliła się niedawno, że przez pierwsze 6 tygodni sprzedano 6 mln egzemplarzy tytułu. Dotyczy to wszystkich platform. Ile sztuk Dzikiego Gonu trafiło jednak do pecetowców?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, lecz oszacować można. Według najnowszych danych, ponad milion egzemplarzy Wiedźmina 3 zostało aktywowanych poprzez platformę GOG Galaxy. Przypominamy, że w czerwcu była mowa o niecałych 700 tysiącach, więc jak łatwo policzyć, od tego czasu na GOG-ową ofertę zdecydowało się około 300 tysięcy graczy.


Niestety nie wiadomo dokładnie, jak wygląda w tej chwili ogólna sprzedaż Wiedźmina 3, a wspomniane 6 milionów dotyczy pierwszych sześciu tygodni od premiery gry. Ciężko stwierdzić, ile też sztuk z tej puli przypadło na pecety.

Pewny jest ponad milion sztuk aktywowanych poprzez GOG Galaxy oraz 770 tysięcy egzemplarzy – jak pisze serwis DSOGaming – kupionych na Steam. Oczywiście istnieją jeszcze choćby wersje pudełkowe, które nie zawierają się w tych liczbach.

Opierając się jednak na znanych danych, wychodzi około 1,8 miliona sztuk Wiedźmina 3, które trafiły na PC. Odnosząc to do owych 6 milionów wychodzi więc, że jest to około 30 procent całości. Pamiętajcie jednak, że to tylko szacunki, a pecetowych kopii może być na rynku znacznie więcej.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

23 Shares
Share23
+1
Tweet