Wiedźmin 3 – 10 godzin wycięto z głównej gry, DLC wykastrowano z 50% zawartości!

Wiedźmin 3 to gra ogromna, a dodając do niej rozszerzenia Serca z Kamienia oraz Krew i Wino, mamy prawdziwego tasiemca, przy którym można siedzieć blisko 200 godzin i się nie nudzić. Teraz okazuje się, że przyjemności mogło być znacznie więcej.

Wiedźmin 3 to wspaniała i długa przygoda. CD Projekt RED spisało się doskonale, dostarczając nam niezapomniane godziny rozrywki, wzruszeń oraz walki. Teraz okazuje się, że w zamierzeniach twórców gra oraz dodatki miały być jeszcze większe. Polacy mają wielkie ambicje, lecz niestety musieli zrezygnować z wielu pomysłów.

Wiedźmin 3 stracił dziesiątki godzin rozgrywki

O wykastrowaniu Wiedźmina 3 z zawartości mówi twórca poziomów Miles Tost w rozmowie z serwisem GameStar. Deweloper ujawnia, że podstawowa wersja gry miała być dłuższa o niemal 10 godzin. Największe cięcia zastosowano w przypadku Wysp Skellige, gdzie rozmiar terenu został obcięty aż o 1/3. Powstał później problem, ponieważ na usuniętych terenach zaplanowano już pewne ważne zdarzenia fabularne, które trzeba było dopasować teraz do innych części świata i odpowiednio poukładać je na mapie. Innym problemem stały się puste miejsca na Skellige, które pierwotnie miały być areną wydarzeń fabularnych, lecz po zmianach pozostały puste. Studio CD Projekt RED postanowiło zatem, że umieści w takich lokacjach ukryte skarby, by gracze nie czuli dyskomfortu, iż po prostu łażą po terenach, w których zwyczajnie nie ma nic do zrobienia.

Jeszcze więcej zawartości pozbawiono dodatki Serca z Kamienia oraz Krew i Wino. Miały być one większe o około 50%, lecz plany okazały się zbyt duże i oznaczały, że w zasadzie zamiast dodatków otrzymalibyśmy osobne gry. W tym drugim mieliśmy np. zwiedzić obszerną lokację bagienną, twórcy przygotowali zarys zadań pobocznych oraz scenę romantyczną.

Wiedźmin 4 ma co przyjmować

Jak zatem widzicie, nowy Wiedźmin 4 (nazwa umowna dla kolejnej dużej gry w uniwersum), ma co przejmować po poprzedniku. Niewykorzystane wątki, pomysły i rozwiązania, które nie zmieściły się w trójce, mogą jeszcze do nas powrócić. Liczymy na to, że kolejna odsłona serii zostanie zapowiedziana po premierze CP 2077 oraz wypuszczeniu tajemniczej gry, która ma prezentować sobą najwyższą jakość. Oba tytuły mają zostać wydane do 2021 roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: