Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Wiedźmin 2 od Netflix – w serialu pojawi się więcej nawiązań do gier

Producentka Wiedźmina od Netfliksa Lauren Hissrich zdradza kolejne fakty na temat nowej części serii. W kontynuacji ma pojawić się więcej odniesień do produkcji CD Projekt RED.

W rozmowie z TV Guide Lauren Hissrich wyjawiła, że zależy jej na tym, by serial oddał honory tytułowi RED-ów. W pierwszej odsłonie produkcji Netfliksa pojawiła się chociażby słynna scena w balii – gracze na pewno czekają na więcej.

Kochamy gry wideo. Oczywiście naszym zamierzeniem było odwoływanie się do źródła, nie do adaptacji adaptacji. Ale to nie znaczy, że nie jesteśmy fanami gier i że w nie nie gramy – wiemy, że znaczną część naszej widowni stanowią osoby, które słyszały o Wiedźminie tylko w kontekście gier – powiedziała producentka.

Autorka serialu zapewnia też, że ekipa planuje w przyszłości jak najczęściej odwoływać się do produkcji polskiego studia. – Odwiedziłam CD Projekt RED. Spotkałam utalentowanych ludzi, którzy tam pracują. Odwalają kawał wspaniałej roboty. Jeśli więc tylko nadarzy się okazja, byśmy mogli puścić do nich oko, będziemy to robić – tak często jak to będzie możliwe – zapewnia Lauren Hissrich.

Cały materiał od TV Guide zamieszczamy poniżej. Fragment o grach znajdziecie pod koniec – w siódmej minucie.

Drugi sezon serialu ma zadebiutować w 2021.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się