Przypomnijmy sobie najlepsze teksty z Wiedźmina 2

Wiedźmin 2 Geralt i Triss
PC X360

W tym miesiącu mija 10 lat odkąd Wiedźmin 2 ukazał się na X360 (prawie 11 od premiery na PC). To dobra okazja, aby przypomnieć sobie najlepsze teksty z gry.

Scenarzyści z CD Projekt RED stanęli na wysokości zadania.

Wiedźmin 2 – 10 lat od premiery wersji na X360

Nie wiem, czy pamiętacie jeszcze premierę drugiej części Wiedźmina. CDPR naprawdę popisało się przy okazji „jedynki” dostarczając nam bodaj najważniejsze RPG w dorobku polskich studiów tworzących gry. Wiadomym było od początku, że druga część to wyłącznie kwestia czasu. Ta ukazała się 17 maja 2011 roku. Niemal rok trzeba było czekać na wersję na konsolę Xbox. W tym miesiącu mija więc już 10 lat od jej premiery 17 kwietnia 2012 roku.

Konwersja okazała się naprawdę udana, choć, jak to w przypadku bogatych gier RPG, nie ustrzeżono się błędów. Niemniej deweloperzy umożliwi w końcu zabawę graczom konsolowym. Pierwsza część wyszła wyłącznie na PC, a konwersja na konsole została anulowana. Na szczęście w „trójkę” bawić się może każdy, nawet posiadacze Nintendo Switcha!

Wiedźmin 2 imponował w swoim czasie grafiką. Trzeba przyznać, że oprawa wizualna robi olbrzymie wrażenie do dzisiaj. W końcu REDEngine jest świetnym silnikiem, który wedle specjalistów wygrywa nawet z nieocenionym Unreal Engine. Tym bardziej wielka szkoda, że czwarta część porzuca autorski silnik, a deweloperzy opierają się na UE5.

10-lecie wersji na Xboxa to dobra okazja na przypomnienie sobie o tym, co było olbrzymią siłą tej gry. W końcu CDPR rozumie uniwersum Sapkowskiego jak nikt inny i było w stanie oddać klimat i ducha książek niemal bezbłędnie. W sumie to trochę szkoda, że twórcy netflixowego serialu nie oparli się aż tak na materiale źródłowym…

No to który tekst jest Waszym ulubionym? A może znacie na pamięć jakieś teksty z innych części? Zachęcamy do podzielenia się nimi w komentarzach! Tylko może bez klasycznej już fraszki o Lambercie

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie