Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Watch Dogs Legion zalane podejrzanymi recenzjami

Watch Dogs Legion otrzymało dziesiątki zaskakująco pozytywnych recenzji na portalu Metacritic. Czyżby ktoś stosował nieuczciwe zagrywki marketingowe?

Najnowsze Watch Dogs zostało całkiem ciepło przyjęte przez graczy i recenzentów. Wystawiliśmy grze pozytywną ocenę, choć nie da się ukryć, że do ideału sporo zabrakło.

Użytkownik YouTube podpisujący się jako Matt Daly zauważył, że Watch Dogs Legion otrzymało wiele bardzo podejrzanych recenzji od użytkowników serwisu Metacritic. Jak nietrudno się domyślić, większość z nich jest skrajnie pozytywna.

Co ważne – praktycznie wszystkie z omawianym powyżej ocen zostały wystawione przez nowe konta, które nie oceniały wcześniej gier. Dodatkowo warto zauważyć, że każda z tych osób wystawiła recenzję kilku wersjom gry na różne platformy.

Nie będziemy nikogo osądzać, ale pierwsze co przychodzi na myśl, to chęć podbicia sobie ocen na Metacritic przez Ubi. Wątpię jednak, aby firma zdecydowała się na taki ruch i do tego zrealizowała go w tak oczywisty sposób.

Możliwe, że jest to zorganizowana akcja antyfanów Ubisoft, którzy chcieli w ten sposób popsuć reputację wydawcy. Oczywiście niewykluczone, że sprawa wygląda zgoła inaczej i to zagorzali fani gry umówili się na podbicie ocen Legionu tak, aby lepiej prezentowały się w serwisie.

Jedno jest pewne – Metacritic z pewnością nie pozostawi takie sytuacji bez odzewu. Administratorzy portalu mieli styczność z podobnymi akcjami i zareagowali na nie bardzo stanowczo. Natłok nieuzasadnionych, negatywnych ocen w przypadku The Last of Us Part 2 przyczynił się wcześniej do zmiany zasad działania strony.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się