Blizzard nie spocznie na Diablo Immortal. Kolejna uznana seria ma dostać grę mobilną

Warcraft Mobile? Blizzard może przerobić kolejną legendarną markę
Mobile Newsy

Warcraft może dostać nową grę mobilną, podobną do Diablo Immortal. I najpewniej nie chodzi tu o anulowane World of Warcraft Mobile.

Blizzard nie spoczywa na laurach. Pozornie może wydawać się to dziwne, ale Diablo Immortal jednak okazało się olbrzymim sukcesem. Mobilna gra osadzona w świecie z legendarnej marki sporo zarobiła i przyciągnęła przed ekrany telefonów i komputerów mnóstwo graczy. I nie ma się czemu dziwić.

Ostatnio gruchnęła wieść, że deweloperzy wraz z NetEase przez dłuższy czas pracowali nad World of Warcraft Mobile. Tak, dobrze czytacie – mobilnym MMO. Pomysł zapewne mógłby poskutkować kolejnymi milionami dolarów do skarbca firmy, ale nic z tego nie wyjdzie. Dwie firmy rzekomo nie doszły do porozumienia, więc projekt anulowano albo chociaż wstrzymano.

Najnowsze sugestie brzmią tak, jakby Blizzard chciał jednak zrobić coś mobilnego z marką Warcraft. Nie wiemy jednak, czy chodzi o ponoć wstrzymane MMO, czy na przykład strategię. Pogłoski o nowej pozycji wzięły się z najnowszej oferty pracy. Deweloperzy szukają bowiem Dyrektora zarządzającego produktem do „niezapowiedzianej gry Warcraft Mobile”.

Dyrektor miałby trzymać pieczę nad balansowaniem potrzeb graczy z celami firmy. Dbałby najpewniej o mikropłatności, ekonomię w grze i wiele innych podobnych aspektów. Niestety, w samej ofercie nie ma żadnych informacji, które jednoznacznie wskazywałyby na konkretny gatunek. Tyle że tego typu oferta to dość jasne potwierdzenie, że „coś się szykuje”.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie