Warcraft 3 Reforged wielkim rozczarowaniem

Warcraft 3 Reforged wielkim rozczarowaniem
Newsy PC

Gracze jednym tchem wymieniają elementy, które zawiodły przy Warcraft 3 Reforged. W serwisie Metacritic zrobiło się naprawdę gorąco.

Warcraft 3 Reforged zadebiutował wczoraj i zapowiadany był jako mocno odświeżona wersja klasyka sprzed lat. Blizzard pokazał wiele miesięcy temu zwiastun gry, który prezentował się naprawdę bardzo dobrze. Niestety po tym zwiastunie niewiele pozostało z obietnic producenta. Gra nie dość, że nie wygląda tak dobrze jak w momencie jej zapowiedzi, to jeszcze została wykastrowana z części znany i lubianych opcji pochodzących z oryginału.

Na reakcje graczy nie trzeba było długo czekać. W serwisie Metacritic gra ma obecnie ocenę 1,4 na 10 punktów. Wylała się fala hejtu, gdzie gracze wymieniają rzeczy, które szczególnie zawiodły.

W oczy rzucają się stare wstawki filmowe, który tylko przeskalowano. W zapowiedziach gry, miały one zostać całkowicie odnowione, taką informację zresztą do tej pory znajdujemy w oficjalnych opisach promujących grę. Nowe UI nie istnieje, a co więcej, wycięto kilka znanych opcji jak chociażby automatyczne turnieje, klany, profile, rankingi, niestandardową kampanię czy animowane portrety 3D.

Jak widać przełożenie daty premiery gry, wcale nie pomogło w jej doszlifowaniu. Blizzard chyba zbyt mocno liczył na nostalgię graczy, którzy mieliby kupić dwa razy tę samą grę. Przy cenie 120 zł za tak naprawdę tylko lekko odświeżoną wersje klasyka, nie ma się czemu dziwić, że gracze dali upust swojemu niezadowoleniu. Szkoda, bo do tej pory Warcraft 3 ma niezawodną mechanikę, która po latach ciągle się broni. Ta gra po prostu zasługuje na lepszy remake.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie