Twórcy serii Wallace i Gromit tworzą „szaloną grę wideo w otwartym świecie”

wallace i gromit machają do kamery
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Aardman Animations jest bardzo dobrze znane fanom animacji. Ich seria Wallace i Gromit podbiła serca widzów na całym świecie. A teraz pracują nad grą wideo!

Nie będzie to pierwszy interaktywny tytuł od studia, jednak z pewnością wydaje się ambitny.

Coś dla fanów Wallace i Gromit

Dwójka brytyjskich koleżków – pies Gromit i jego przyjaciel Wallace, są bardzo dobrze znani entuzjastom animacji wszelkiego rodzaju. Wyjątkowa technika animacji poklatkowej uczyniła z dwójki bohaterów popularną na całym świecie ikonę. Choć, niestety, z biegiem lat o serii zapomniano.

Nowe wieści nie wskazują jednak na to, że doczekamy się powrotu bohaterów, choć osobiście bym tym nie pogardził. Twórcy marki ze studia Aardman Animations opublikowali w internecie nowe oferty pracy. Okazuje się, że poszukują pracowników do stworzenia ciekawie zapowiadającej się gry wideo.

Nowy tytuł, jak czytamy, będzie przygodową grą akcji osadzoną w otwartym świecie. Warto zaznaczyć, że twórcy obiecują „szaloną przygodę w otwartym świecie”. Postawiono na „niesamowite, zabawne, zaskakujące i zróżnicowane postacie” oraz flagowy dla animatorów „humor, miłość i kunszt”. To ostatnie niejako wskazuje, że być może doczekamy się kolejnego tytuły w stylistyce animacji poklatkowej à la modelina. Nie miałbym twórcom za złe, gdyby faktycznie obrali ciekawy artystycznie kierunek wizualny. Być może tak się stanie – w przeszłości uczestniczyli w pracach nad interesującą przygodówką 11-11: Memories Retold.

Całość opierać się ma na autorskiej marce, więc raczej nie jest to kontynuacja znanej już serii. Tym bardziej że w 2020 roku twórcy podpisali umowę z Bandai Namco, aby stworzyć „zupełnie nowe IP”. Tytuł powstaje z myślą o PC, XSX oraz XSS i PS5.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia