Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

W co tak naprawdę grają starsi gracze?

Najnowsze wyniki badania nie pozostawiają złudzeń i są sporym zaskoczeniem. Zobaczcie, po jakie tytuły najchętniej sięgają starsi gracze.

Badanie przeprowadzone przez Norstat Polska na zlecenie Lenovo Legion rzuca światło na to, jak wygląda portret polskiego gracza. Wyniki dla wielu mogą okazać się zaskakujące. Ponad połowę miłośników wirtualnej rozgrywki stanowią osoby w wieku 25-44 lat. To jednak dopiero początek ciekawych informacji.

Ponad połowa osób grających na komputerze robi to od przynajmniej 10 lat! Zaskoczeni? Gaming nie jest hobby przeznaczonym wyłącznie dla nastolatków. Aż 58% graczy stanowią osoby w wieku od 25 do 44 lat, wynika z badania Norstat Polska. Badanie przeprowadzone na zlecenie Lenovo Legion, zwraca uwagę na zjawisko społeczne, jakim jest Fenomen Dojrzałego Gracza. Wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że gry komputerowe dawno przestały być rozrywką przeznaczoną wyłącznie dla najmłodszych.

56% graczy w wieku 25-44 lat gra od ponad 10 lat, a aż 37% osób robi to od ponad 15 lat! Osoby powyżej 25. roku życia często powracają do wirtualnej rozgrywki ze względu na sentyment do formy relaksu, która skutecznie poprawiała im samopoczucie przed laty. 48% z tych graczy korzysta z komputera multimedialnego, a aż 35% nie bawi się w wojenki #pcmasterrace vs #konsole i posiada zarówno PCta, jak i konsolę.

Czy zgadlibyście w co na swoich komputerach grają dojrzali gracze? Najchętniej wybierane są gry zręcznościowe (49% ankietowanych), strategiczne (48%) i przygodowe (45%). 31% respondentów najczęściej sięga po gry sportowe. Popularna FIFA w gronie znajomych? Dokładnie tak. Wprawdzie w trybie wieloosobowym w grach bawi się mniejszość, bowiem tylko 34% graczy w tej grupie wiekowej, ale to właśnie gry sportowe są bardzo często ogrywane w trybie multiplayer w gronie znajomych i nieznajomych.

Ze względu na codzienne obowiązki, dojrzali gracze grają głównie weekendami. Większość oddaje się regularnej wirtualnej rozgrywce najczęściej w soboty (58%), podczas gdy równie chętnie do cyfrowego świata wkraczają w niedziele (41%) i piątki (33%). Aż 72% graczy z grupy wiekowej 25-44 lat sięga po gry po godzinie 18:00, czyli po pracy. To właśnie wtedy przydaje się choćby funkcja podświetlenia klawiatury w laptopie, uprzyjemniająca rozgrywkę.

Warto dodać, że firma Lenovo dostrzega to, że wśród graczy istnieje spora grupa osób dorosłych. To między innymi z myślą o nich stworzono nowe laptopy Lenovo Legion Y530 i Y730, które zostały ciepło przyjęte przez polskich recenzentów i graczy. Są chwalone za swój stonowany, nowoczesny design, a przy tym zapewniają wydajność, której potrzebują miłośnicy wirtualnej rozgrywki. To właśnie takie urządzenia często przekonują osoby w wieku 25-44 lat do zakupu pierwszego komputera gamingowego. Komputer zaprojektowany w taki sposób jest nie tylko maszyną dającą dostęp do świata wirtualnej rozgrywki, ale też laptopem, którego śmiało można zabrać do pracy lub na spotkanie biznesowe.

Pełny raport ukazujący obraz polskiego gracza pobierzecie na FenomenGracza.pl.

Źródło: Lenovo

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%