Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Viking City Builder na nowym gameplayu. Walka, pory roku, ray tracing

Do sieci trafił świeży filmik z RTS-a o wikingach od jednoosobowego studia Roslagen.

Na oficjalnym koncie PlayWay na YouTube opublikowano krótkie nagranie z Viking City Builder. Minutowe wideo prezentuje mechanizmy walki i świat podczas kolejnych pór roku.

Viking City Builder to połączenie RTS-a z city builderem, w którym projektujemy od podstaw osadę wikingów, zarządzamy nią oraz bierzemy udział w podbojach wojowników z Północy. Produkcja umożliwi budowanie mieszkań, jednostek portowych i miejsc kultu. Obiekty są wzorowane na realnych budowlach z czasów wikingów.

Na uwagę zasługuje oprawa graficzna RTS-a, która ma bazować na silniku Unreal. Co ciekawe, Viking City Builder będzie pierwszą strategią ze wsparciem dla technologii ray tracing. Oczywiście to, co widzimy na filmiku, przedstawia jedynie produkcję na wstępnym etapie prac – ale i tak jest nieźle.

Niestety gra nie ma jeszcze nawet przybliżonej daty premiery – na Steamie widnieją na razie literki TBA. Na platformie Valve można dodawać tytuł do listy życzeń.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się